100₺ ve üzeri siparişlerinde kargo ücreti bizden! Üstelik 49₺ üzeri alışverişine de dilediğin kitap ayracı üçlüsü hediye!

İlk Dizi Tavsiyem “Manhunt: Unabomber”

Bu diziden önce Mindhunter izlediğim için dizinin devamı niteliğinde gibi gelmişti. FBI’ın suçluların psikolojilerini inceleyerek onlar hakkında profil çıkarıp bize bunu belgesel tadında bir Netflix dizisi olarak çok iyi yansıttıklarını düşünüyorum.

Dizinin asıl konusuna gelirsek 1978-1995 yılları arasında FBI’nin en önemli dosyası olan Unabomber tamamen gerçek bir olaydır. Seri katilimiz 16 kez farklı yerlere mektuplar yardımı ile bomba gönderip insanların canına kıyıyor. Ted 35.000 kelimelik bir teknoloji karşıtı manifesto yayınlıyor ve bu yayınladığı yazı sayesinde bulunuyor ve kendini açığa çıkartıyor . Dizide beni en çok etkileyen kısım bu olmuştu, yayınladığı manifesto tamamen şu an ki teknolojinin nasıl kölesi olduğumuzu ve özgürlüğümüzü elimizden aldığı hakkındaydı. Ayrıca Ted Kaczynski, 16 yaşında Harvard’a kabul edilmiş bir matematikçiydi ama teknolojinin bize olan dezavantajları yüzünden ormanda tek başında yaşayıp az önce bahsettiğim manifestoyu insanların fark etmesini sağlamaya çalışıyordu gerçekleştirdiği bu eylem yüzünden şu anda halen ceza evinde ve üstelik 75 yaşında ve muhtemelen orada ölecek. Şartlı tahliye olmaksızın ömür boyu hapis cezasına çarptırılmış durumda.

Size şiddetle tavsiye edeceğim ilk diziyi üstünkörü anlatmış durumdayım. Daha fazla konu hakkında yazmaya devam edersem fazlasıyla spoiler vermiş olacağımı düşünüyorum… Umarım aranızda izleyip beğenenler olur, diğer dizi tavsiyeleri yazılarımda görüşmek üzere…

Önceki Yazı

Düşlemek İnsan Olmanın Mucizevi Bir Yetisidir

Sonraki Yazı

Yazgı mı? Yanılgı mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Telli Defterlerimizi Gördün Mü?

Bir ürün aramak için yazmaya başla
Sepet
Giriş Yap

Henüz hesabın yok mu?

Kayıt Ol
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanılmaktadır.
Tamam