54 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

A5 Defter modeli, kullanım kolaylığı açısından oldukça elverişli bir ölçüdür. Okul sıralarındaki namı diğer “küçük boy defter”,  çocukluğumuzun vazgeçilmez okul eşyalarından biridir. Günümüzde her yerde, karton, plastik ve sert karton gibi kapak malzemeleri ile yapılmış, birbirinden güzel özel tasarımlı rengarenk çeşit çeşit defter bulmak mümkündür. Hele ki bir de büyük bir heyecanla kırtasiye dükkanlarında dört dönüyorsanız, A5 defter boyutlarında hazırlanmış eşsiz tasarımlar, sizin için mükemmel hedefler olacaktır.

Özel Tasarım A5 Defter Modelleri

Günümüzde en çok tercih edilen defter boyutu A5 defter türüdür. A5 defter modelleri, hemen her çanta boyutuna uygun olduğu için kolayca taşınabilir. Hatta Bazen Defter ekibi tarafından tasarlanan defter üçlüleri özel tasarım bez çanta ile teslim ediliyor. Böylece aldığımız defter çantamızda başka eşyalara çarparak kıvrılma, kırılma ya da tahrip olma gibi bir sorunla karşılaşmıyor. Peki, A5 Defter nasıl kullanılır? Hangi amaçla kullanılır?

Anı Defteri Olarak A5 Defter 

A5 Defter modeli anı defteri olarak kullanılmak için oldukça elverişlidir. Çünkü anılarımızı not ederken çok büyük bir alana ihtiyaç duymayız. A5 defter boyutlarındaki bir defter, anılarımızı not etmek için çok uygundur. Özellikle çizgisiz defter şeklindeki A5 Defter modelleri, anılarımızı görsellerle süslememize imkan vermektedir. Böylece anılarımızı çok daha eğlenceli bir forma getirebiliriz. Bir arkadaşımız için özgün bir doğum günü hediyesi arıyorsak, Bazen Defter sitesinden sipariş verdiğimiz özel tasarım defter üçlüsü modellerinden birine arkadaşımızla ilgili anılarımızı yazarak, bir iki tane de fotoğraf ekleyerek mükemmel bir hediyeye ulaşabiliriz.

Günlük Defteri Olarak A5 Defter

A5 Defter modeli, günlük defteri olarak kullanılabilecek ideal boyutlardan bir tanesidir. Her zaman yanımızda taşıyabileceğimiz A5 boydaki bir günlük defteri, ihtiyacımız olduğu her an not alabilmemizi sağlayan bir sırdaş niteliği taşıyor. Gelecekte defterimizi elimize aldığımızda anılarımızı tebessümle okuyacağımız bu yakın dostumuz, özenle seçilmesi gereken önemli defterdir. Bu noktada Bazen Defter ekibinin hazırladığı özel tasarım defter üçlüleri hem çok hoş tasarımlara sahip hem de çok kullanışlı.

Not Defteri Olarak A5 Defter

A5 Defter modelleri, hayatımızın her yerinde kullandığımız defter türüdür. Yemek tarifleri, iş notları ya da ders notları alırken kullanabileceğimiz A5 defter modelleri, hem çok hafif hem de çok kolay kullanılabiliyor. Özellikle Bazen Defter web sitesindeki örneklerde olduğu gibi çizgisiz defter şeklinde tasarlanan A5 not defterleri, her sektör için not defteri olmaya uygundur. İster dikey ister yatay şekilde kullanabileceğimiz defterler, çok da uygun fiyata satılıyor.

Çizim Defteri Olarak A5 Defter

Çizim defteri olarak A5 defter modeli, belirli amaçlar için çizim yapma gereği duyan kişilerin ön çalışma yapabileceği ideal defter türüdür. Logo tasarımı, karakter planlama ya da dövme tasarımı gibi yaratıcılık gerektiren çizimler, çizgisiz A5 defter üzerine yapıldığında çok daha anlamlı olacaktır. İlham geldiği anda, çantaya sığacak boyutta olmasından faydalanılarak hemen çalışmaya başlarız. Bu da aklımıza gelen tasarımları ya da yeni fikirleri anında uygulamamızı sağlar.

Edebiyat Defteri Olarak A5 Defter

Birçoğumuz, uzun bir yolculuğa çıktığımızda yanımıza kitap alırız. Bütün bir yol boyunca kitap okuruz. Okuduğumuz kitapta beğendiğimiz bölümleri not alacağımız bir Edebiyat Defteri ihtiyacı duyduğumuzda ise yine her boydaki çantamıza sığacak boyuttaki A5 Defter boyutlarına ihtiyaç duyarız. Çünkü A5 defterler çok kolay saklanabilir ve taşınabilir. Edebiyat Defteri tutarken çizgisiz defter modellerini tercih etmemiz, kitap okurken aldığımız anektod altına kitapla ilgili çizimler yapabilmemize imkan sağlar.