54 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Çizgisiz defter, defter sayfalarında yatay ya da dikey herhangi bir çizgi bulunmayan defter modelidir. Hem okul hem de özel hayatta en çok tercih edilen çizgisiz defter modeli, birçok amaç için kullanılmaktadır. Özellikle A5 boyutlu defter tasarımları yapan Bazen Defter de hazırladığı özel tasarım defter üçlüsü modellerinde çizgisiz defter modelini tercih etmiştir. Peki, çizgisiz defter kullanmanın faydaları nelerdir? Çizgisiz defter hangi amaç için kullanılır?

Çizgisiz Defter Hangi Amaçla Kullanılır?

Çizgisiz defter kullanmak, hem iş hayatımıza hem de özel hayatımıza birçok yönden fayda sağlamaktadır. Çizgisiz defter kullanmak özgürce çizim yapmaya imkan sağlar. Arka planda çizgi olmadığı zaman çizim yapmak çok daha eğlenceli olur. Çizimlerimiz de çok daha ilgi çekici görünür. Ayrıca çizgisiz defter sayesinde aynı defter içerisine hem düz yazı hem de sayısal bilgiler yazılabilir. Hem iş hem de özel hayatımızı olumlu yönden etkileyen çizgisiz defterler birçok farklı amaç için kullanılır:

1 - Anı Defteri Olarak Çizgisiz Defter

Çizgisiz defter modelinin en çok tercih edildiği defter türü anı defteri türüdür. Anı defteri, hayatımızda önemli yere sahip anılarımızı yazdığımız defter türüdür. Anı defterlerimize çoğunlukla mutlu anlarımızı yazarız. Bu da geçmişteki güzel günler için birer pencere açmış olur. Çok çok beğendiğimiz anlarımızı yazdığımız sayfalara yapıştıracağımız fotoğraf ya da stickerlar ile güzel anları çok daha kalıcı hale getirebiliriz.

2 - Tarif Defteri Olarak Çizgisiz Defter

Çizgisiz defterler, yemek tarifi defteri olarak kullanmak için ideal defterlerdir. Kolayca organize edilebilen çizgisiz defter modelleri, sayfa yapısı ile de tarif defteri olarak tercih edilmektedir. Bazen Defter tarafından hazırlanan çizgisiz defter modelindeki defter üçlüleri salata, tuzlu ve tatlılar için ayrı ayrı defter tutma ihtiyacına çözüm bulmaktadır. Özel tasarım defter kapakları arasından tercih yapmak ise biz defter kullanıcılarına bırakılmaktadır. İstediğimiz türde ve modda özel tasarım defter modelini seçerek kolayca sahip olabilir ve yemek tariflerimizi kolayca yazabiliriz. Üstelik her üçlü, kendine özel çantası ile gönderiliyor. Bu da 3 tarif defterimizi de bir arada kolayca saklamamıza yardımcı olur.

3 - Beyin Fırtınası İçin Çizgisiz Defter

Beyin fırtınası yaparken genellikle boş bir kağıda ihtiyaç duyarız. Merkeze yerleştirdiğimiz ana fikirden çıkan okları kağıdın dört bir yanına yayarak fikirlerimizi çok daha kalıcı ve açık hale getiririz. Bazen Defter tarafından tasarlanan özel tasarım çizgisiz defter modelleri de bu konuda oldukça elverişlidir. A5 boyutta hazırlanmış her bir defter, ideal bir çizim ve beyin fırtınası defteridir. İçerisine yazacağımız iş fikirleri, girişim ya da çözüm haritaları başarımıza sağladığı katkı ile her zaman yanımızda olacaktır.

4 - Kelime Defteri Olarak Çizgisiz Defter

Yeni bir dil öğrenirken karşılaşılan en büyük sorun kelime ezberlemedir. Bazen Defter tarafından hazırlanan çizgisiz defter modelleri ise hem kelime defteri, hem grammer hem de not defteri olarak başarılı sonuçlar verecektir. Çünkü defterlerin tamamı A5 boyutta ve tamamı çizgisiz defter içeriğindedir. Çizgisiz defter tasarımlarından kendimize uygun olanı seçerek, içerisine yeni öğrendiğimiz kelimeleri yazabilir, yanımızda taşıyarak istediğimiz her yerde tekrar yapabiliriz. Bu da yabancı dili kolay bir şekilde öğrenmemizi sağlar.

5 - Günlük Defteri Olarak Çizgisiz Defter

Çizgisiz defterler en çok da günlük defteri olarak kullanılırlar. Çünkü onu kullanırken hem çok rahat hem de çok özgürüzdür. İçerisine resimler çizer, o günü özetleyen notlar düşer ya da çok üzüldüğümüzü ifade eden görseller yapıştırırız. Çizgisiz defter kullanmak günlük tutarken çok büyük bir özgürlüktür.