100₺ ve üzeri siparişlerinde kargo ücreti bizden! Üstelik 49₺ üzeri alışverişine de dilediğin kitap ayracı üçlüsü hediye!

24 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

-25%
Gezmek Ayraç Üçlüsü - Bazen Defter
Gezmek Ayraç Üçlüsü - Bazen Defter

Gezmek Ayraç Üçlüsü

7,50  KDV Dahil
-25%
Dallanmak Ayraç Üçlüsü - Bazen Defter
Dallanmak Ayraç Üçlüsü - Bazen Defter

Dallanmak Ayraç Üçlüsü

7,50  KDV Dahil
-25%
Kumlanmak Ayraç Üçlüsü - Bazen Defter
Kumlanmak Ayraç Üçlüsü - Bazen Defter

Kumlanmak Ayraç Üçlüsü

7,50  KDV Dahil
-25%
Sayfa Karıştırmak Ayraç Üçlüsü - Bazen Defter
Sayfa Karıştırmak Ayraç Üçlüsü - Bazen Defter

Sayfa Karıştırmak Ayraç Üçlüsü

7,50  KDV Dahil
-25%
Tiyatrolanmak Ayraç Üçlüsü - Bazen Defter
Tiyatrolanmak Ayraç Üçlüsü - Bazen Defter

Tiyatrolanmak Ayraç Üçlüsü

7,50  KDV Dahil
-25%
Yazmak Ayraç Üçlüsü - Bazen Defter
Yazmak Ayraç Üçlüsü - Bazen Defter
-25%
Yeşillenmek Ayraç Üçlüsü - Bazen Defter
Yeşillenmek Ayraç Üçlüsü - Bazen Defter

Yeşillenmek Ayraç Üçlüsü

7,50  KDV Dahil

Kitap ayracı, kitap severlerin sadece bir kırtasiye ürünü olarak kullandıkları değil, aynı zamanda koleksiyonunu oluşturdukları aparattır. Her ayraç, kitap severler için bir anlam içerir ve bu yüzden sahipleri için büyük önem taşır.

Birçok kitap severin kitap ayraçları oldukça kıymetlidir ve ne kadar eli bol olursa olsun kitap ayraçlarını paylaşmak istemediği görülür. Gerek baskıları gerekse üzerindeki yazılar veya objeler, ayraçları anlamlandıran detaylar olarak bilinirler. Haliyle bu denli anlam yüklenen küçük ancak işlevi büyük bir eşyanın paylaşılması kimse tarafından istenmez.

Kitap ayracı modelleri, ahşap, ışıklı, karton, kağıt gibi birçok modelden oluşur. Her modelin kendine özgü bir havası ve kullanım amacı bulunur. Her kitaba ahşap, kağıt veya karton ayraçlar kullanılmaz. Mutlaka kitapla birlikte uyumlu bir yapıya, desenlere ve baskıya sahip olması gerekir.

Kitap ayracı, yalnızca görünüşüyle değerlenen bir ürün değildir. İşlevinin de kitap severler için çok büyük velinimet olduğu söylenebilir. Kitabın aniden bırakılması gerektiği durumlarda kalınan sayfanın ya da bölümün hatırlanması konusunda ayraçların, kitap severler için olmazsa olmaz olduklarını söylemek mümkündür.

Bu denli güzel bir aparatın kitap severler tarafından da yapıldığı görülebilir. Kitap ayracı yapımı son derece zahmetli, ince ayrıntı isteyen ve doğru yapılmadığı takdirde kitaba zarar verebilen bir iştir. “Kitap ayracı nasıl yapılır?” sorusuna yanıt arayan kitap severler, bu konuda birçok örnek ile karşılaşabilirler.

Özellikle son dönemlerde, keçeden ayraç yapımı, kağıttan kitap ayracı yapımı, kartondan kitap ayracı yapımı, örgü kitap ayracı yapımı gibi birçok el yapımı kitap ayracı modeli popülerdir. Başta basit ve ufak bir iş olarak gözükse de yapılırken hassas olmak, sabırlı olmak ve tasarım olarak iyi iş çıkarmak gereklidir. Bu yüzden hazır kitap ayraçlarına yönelmek, var olan modelleri değerlendirmek ve kitabınıza en uygun kitap ayracı seçimi yaparak kitabınızı korumanız, çok daha garanti bir seçenektir.

Kitap Ayracı Seçimi

Kitap ayracı seçimi yaparken, kitabınızın kağıt ve baskı kalitesine dikkat etmeniz gerekir. Örnek olarak; kartondan kitap ayracı veya kağıt kitap ayracı, çoğu kitapta kullanılabilir. Kitabın yapısına veya sayfalarına herhangi bir zarar vermez. Karton veya kağıt kitap ayraçları seçimi yaparken daha çok üzerindeki tasarımın veya ayracın genel şablonun sizin için önem taşıması gerekir.

Kitap kapağınızla uyumlu, kitabın içeriğiyle uyumlu, okuduğunuz kitap türleriyle uyumlu veya diğer ilgi alanlarınızla uyumlu kağıt ya da karton ayraçlarına göz atmanızı önermekteyiz. Üstelik bu tür kitap ayraçlarının tasarım anlamında daha zengin oldukları söylenebilir.

Ahşap kitap ayracı veya ışıklı kitap ayracı modellerine gelecek olursak; kitap yapınızın bu konuda çok büyük önem taşıdığını dile getirmek isteriz. Bu modeller kitaplarda iz bırakabilirler ve haliyle bu durum bazı kitap severleri rahatsız edebilir. Söz konusu ayraçların kitaplarda bıraktıkları izler göze bile batmaz ancak bazı kitap severler bu durumdan rahatsız olurlar. Bu yüzden ahşap veya ışıklı kitap ayraçları seçiyorsanız, kitabınızın kağıtlarının kalın olması ve yapraklarının sert olması, ayraç iziyle karşı karşıya kalmamanıza neden olacaktır.

Ayrıca ahşap ve ışıklı modellerin tasarım olarak çok daha şık ayraçlar oldukları söylenebilir. Bu yüzden iz bırakma detayına takılmayacaksanız, görünüm ve ayracın detayları sizin için önemliyse, söz konusu modellere mutlaka göz atmanızı önermekteyiz.

Kitap ayraçları konusunda en çok dikkat edilen detaylardan bir diğeri ise kitap ayracı fiyatları olarak bilinir ancak zaten sitemizde yer alan modellerin çok uygun olduğu aşikardır. Bu yüzden bütçenizi zorlamadan, sizin için son derece anlamlı ve tasarım harikası olan kitap ayraçlarına hemen sahip olabilirsiniz.

Yeni Telli Defterlerimizi Gördün Mü?

Bir ürün aramak için yazmaya başla
Sepet
Giriş Yap

Henüz hesabın yok mu?

Kayıt Ol
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanılmaktadır.
Tamam