45 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Orijinal fiyat: 240 ₺.Şu andaki fiyat: 192 ₺.
Orijinal fiyat: 240 ₺.Şu andaki fiyat: 192 ₺.
Orijinal fiyat: 240 ₺.Şu andaki fiyat: 192 ₺.
Orijinal fiyat: 240 ₺.Şu andaki fiyat: 192 ₺.
Orijinal fiyat: 180 ₺.Şu andaki fiyat: 144 ₺.
Orijinal fiyat: 240 ₺.Şu andaki fiyat: 192 ₺.
Orijinal fiyat: 180 ₺.Şu andaki fiyat: 144 ₺.
Orijinal fiyat: 240 ₺.Şu andaki fiyat: 120 ₺.
Orijinal fiyat: 180 ₺.Şu andaki fiyat: 144 ₺.
Orijinal fiyat: 240 ₺.Şu andaki fiyat: 120 ₺.
Orijinal fiyat: 240 ₺.Şu andaki fiyat: 192 ₺.
Orijinal fiyat: 180 ₺.Şu andaki fiyat: 144 ₺.

Defterler, hepimiz için ayrı anlamlar taşır. Bazılarımızın sırdaşı günlük defteri, bazılarımızın en önemli notlarını taşıyan ders defteri, bazırlarımızın ise eşsiz çizimlerini saklayan çizim defterleri. Yani, hangi amaç için olursa olsun, defterler hayatımızın her alanında bize eşlik ediyor. Peki hayatımız defterler ile nasıl daha anlamlı hale geliyor?

Anılarımızın Sırdaşı Defterler

Günlük defterleri, anılarımızın sırdaşı niteliği taşıyan defterler arasındadır. Düzenli günlük tutma alışkanlığı olan kişiler bu amaçla çok sayıda defter bitirirler. Bu noktada Bazen Defter özel tasarım defterler hem kullanışlı hem de ilgi çekici görselleri ile günlük defteri tutkunlarının ihtiyaçlarını karşılıyor. Az sayıdaki sayfa düzeni sayesinde her ay için bir defter taşımak ve günlük koleksiyonuna bir yeni modeli eklemek isteyen kişilerin en çok tercih ettiği ürünler, Bazen Defter tasarımları arasından çıkıyor. Bu özel tasarım ve boyut özellikleri sayesinde anılar hayatımızın sırdaşı olurken, onları taşımak da saklamak da çok kolay bir hal alıyor.

Sevgiliye Hediyelik Defterler

Hepimiz sevdiğimiz kişiye hediye alırken zorluk çekeriz. İhtiyacı olan bir şey almak ya da duygusal bir hediye almak arasında kalır ve karar veremeyiz. Bu noktada her ikisini de karşılayacak hediyeler araştırmakta fayda var. Bazen Defter özel tasarım defter üçlüsü modelleri tam da bu amaç için üretilmiş. Sitede bulunan eşsiz tasarımlar ister not defteri ister aşk defteri olarak kullanılsın, her alanda kullanıma açık şekilde tasarlanmış. Özellikle çizgisiz defter modellerinin kullanılması defterlerin hem not defteri hem de özel amaçlı kullanıma uygun olmasını sağlıyor. Sevgiliye defter seçmek ve aldığımız defter içerisine onu ne kadar sevdiğimizi ifade eden notlar düşmek, aşkımızı daha taze tutarken; aynı zamanda sevdiğimiz kişiye alabileceği en özel hediyeyi vermemizi sağlar.

Motivasyon Kaynağımız Özel Tasarım Defterler

“Defter koleksiyonu” kavramını hiç duydunuz mu? Bazılarımız var ki gördüğü beğendiği defter modellerini çifter çifter satın alır ve bir tanesine hiç yazmadan kenara koyar. Kenara koyduğu defterler, ileride sevdiklerine belki de torunlarına hediye edeceği özel tasarım hediyelerdir. Bu defterler o kadar kıymetlidir ki kullanırken hem motive oluruz hem de içerisine en kıymetli notlarımızı düşmek isteriz. Bazen bir anımızı bazense okuduğumuz kitapta en beğendiğimiz bölümleri not ederiz. Eğer sizi hem duygusal hem de mizah yönüyle etkileyecek defter tasarımı arayışında iseniz Bazen Defter özel tasarım defterlerini incelemeden karar vermeyin.

Sıra Arkadaşımız Defterler

Bazı dersler vardır ki çok küçük notlar alarak öğrenilebilir ve bir dönem boyunca 40 sayfadan fazla yazı yazılmaz. Bu defterler için 3 ya da 4 ortalı kalın defterler almak yerine tek ortalı defterler almak isteriz. Bu noktada hem bizi derslerimize daha sıkı bağlayacak hem de kolay taşınabilen not defteri ihtiyacı duyarız. Bu amaç için en uygun boyut A5 boyutu iken, taşınma kolaylığı düşünüldüğünde tercih edebileceğimiz sayfa sayısı en fazla 60 yaprak olmalıdır. Sıra arkadaşımız defterler olarak bilinen not defteri, derse olan bağlılığımızı artırmada ve kullanırken eğlenme noktasında bizi motive eder.

Tarzımızı Yansıtan Defterler

Bazı defterler vardır ki “Tamam, işte bu tam benlik” dedirtir. Tarzımızı yansıtan defterler olarak adlandırdığımız bu defterler, ruh halimizi ve yaşam biçimimizi yansıtır. Bazen defter özel tasarım defter üçlüleri arasından her ruh haline uygun defter modeli bulmak imkanlı. Mistik yapıya sahip olanlara uygun defter üçlüleri, sevgiliye defterler, arkadaşlar için uygun takım ruhunu canlandıracak özel defter modelleri ve özel günlere atıfta bulunan defterler. Tarzımızı yansıtan defterler hüzünlü zamanlarımızın koyu renkteki kapak defteriyken; eğlenceli zamanlarımızın rengarenk modelleri arasındadır. Defter tutkunu bir yapınız varsa, bu çeşit daha da artıyor. Beğendiğimiz defterleri satın aldıktan çok uzun bir süre sonra kullanabiliyoruz. Çünkü o an çok beğendiğimiz modeli, o defteri kullanmaya uygun ruh halimiz olduğunda kullanmak istiyoruz. Bu noktada tarzımızı yansıtan defterler ve hayatımıza uygun modeller bulmakta zorluk çekmeyiz. Kendimizi defterlerin renk ve tasarımlarına teslim ederiz. Gerisi zamana ve ruh halimizin değişkenliğine kalır.

Defter tutma alışkanlığı, geçmişten bugüne gelen, önemli kültürel öğelerimizden biridir. Her ne kadar defter özellikleri eskiye göre değişmiş ve gelişmiş olsa da, not tutma ihtiyacı tüm uluslarda ortak özellik halini almıştır. Okumaya düşkün gruplar beğendiği anekdotlar için defter tutarken, inşaatta çalışan bir ustamız aldığı ölçüleri unutmamak adına notlar almaktadır. Bazılarımız, defterleri tamamen bir araç olarak kullanırken, bazılarımız defterlerimize öyle özenle yazarız ki elimizde tuttuğumuz defter sanki bir kitap edasına bürünür. Bazılarımız için defter kullanmak, içimizi boşaltmak için bir arkadaşken; bazılarımız için defter kullanmak hatıralarımızı kalıcı hale getirecek bir belge bir anı koleksiyonu niteliğini taşır. Böylesi önemli amaçların gerçekleşmesini sağlayan defterlerin kaç çeşidi vardır? Defterlerin kullanım alanları nelerdir? Defter seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Defter Çeşitleri Nelerdir?

Hemen hemen her alanda ihtiyaç duyulan defterler amacına ve tasarım yöntemlerine göre çeşitlere ayrılmaktadır. Şekil olarak yani tasarım olarak defter çeşitlerini düşündüğümüzde boyut, kapak, dikiş, yaprak modeli ve kağıt yapısı gibi ölçütler dikkate alınarak farklı çeşitler ortaya çıkmaktadır. Okullarda A4 ve A5 defter boyutları tercih edilirken, ajanda ve özel tasarım defter modellerinde farklı boyutlar tercih edilebilmektedir.

Özel tasarım defterlerde en çok tercih edilen defter boyutu ise A5 defter boyutu iken, bu boyutun kolayca taşınabilecek olması ve çanta boyuna genellikle uygun olması avantajlarından faydalanılmaktadır.

Defter çeşitleri, içerisindeki sayfanın şekline göre de çeşitlere ayrılmaktadır. Çizgili, Kareli ve ÇizgisizDefter modelleri, defterin kullanım amacına göre seçilebilecek defter çeşitleridir. Bu üç tür arasından, her amaç için kullanma şansı sunan çizgisiz defter modeli diğer ikisinden çok daha fazla tercih edilmektedir. Bazen Defter tarafından da tercih edilen bu sayfa modeli, defterin istenilen her amaç için özgürce kullanılmasına imkan vermektedir.

Defterlerin Kullanım Alanları Nelerdir?

Bir defter, sahibi hangi amaçla kullanmak isterse o amaç için üretilmiştir. Burada sorulması gereken soru “Defter kullanmak bize ne katar?” olmalıdır. Peki, defterlerin kullanım alanları, başka bir deyişle, defterlerin fayda sağladığı alanlar nelerdir?

Anı Defteri Olarak Defterler

Bir anı defteri tutmak, anılarımızın her zaman taze kalmasını sağlar. Zaman zaman tekrar tekrar okuduğumuz anılarımız, bizi hayatın gündelik zorluklarından çekip alarak geçmişe, o mutluluk dolu anlara götürür. Hatta böyle bir anı defteri sahibi olmak, ve defterimize özellikle güzel anılarımızı not etmek ve varsa fotoğraflar yapıştırmak, en zor günümüzde, kendimizi en üzgün ve yıkılmış hissettiğimiz zamanda hayata tekrar bağlanmamızı sağlar. Bizi motive eder.

Not Defteri Olarak Defterler

Defterler, hayatımızı üzerinde daha önce hiç düşünmediğimiz kadar çok noktada kolaylaştırmaktadır. Öğrenciyken ders notlarını, çalışırken toplantı notlarını ya da evdeyken alışveriş öncesinde alacaklarımızı not etmek için mutlaka bir not defterine ihtiyaç duyarız.

Unutmak istemediğimiz, daha sonradan yarayacağını düşündüğümüz bilgileri kaydederek, hayatımızı kolaylaştıran defterler, eğitim, iş ve ev hayatımızı daha başarılı hale getirir. Çünkü ne kadar zeki olursak olalım, not almadığımız takdirde tüm detaylara hakim olmamız mümkün olmayacaktır.

Günlük Defteri Olarak Defterler

Günlük defteri tutmak, hepimizin zaman zaman denediğimiz, bazılarımızın bunu alışkanlık haline getirdiği bir özel ilgi alanıdır. Günlük defteri tutmak aynı anda hem içimizi dökebileceğimiz tarafsız bir arkadaş bulmak hem de yaşadıklarımızı kolayca hatırlamamıza yardım eden bir hatıra defteri niteliği taşır. Bazen Defter uzman tasarım ekibi tarafından hazırlanan defter üçlüsü modelleri hem günlük defteri hem de anı defteri olarak kullanılmaya imkan sağlamaktadır.

İlham Kaynağı Olarak Defterler

Yazmayı seven kişilerin birçoğunun bir uğurlu nesnesi ya da imgesi bulunmaktadır. Yanlarında taşıdıkları küçük bir nesne onların ilham kaynağına kavuşmalarına yardımcı olur ya da öyle hissettikleri için o nesne yanlarında iken çok daha kolay yazarlar. Bu nesne bazıları için özel bir kalem iken, bazıları için ise çok hoşlarına giden bir defter olabilir. Bazen Defter tarafından tasarlanan kurgusal özellikteki özel tasarım defterler tam bir ilham kaynağı niteliğinde.

Yaratıcılığı Motive Eden Defterler

Hoşa giden bir kapak tasarımı bazen yaratıcılığın ortaya çıkarılmasında büyük bir etkiye sahip olabilir. Özellikle çizim yeteneği olan kişiler yine güzel tasarımlı bir deftere çizim yapmaktan zevk alırlar. Bu defterlere çizim yaparken çok daha iyi performans gösterirler. Bazen Defter ekibi tarafından hazırlanan tasarımlar yaratıcılığını konuşturmak isteyen çizim yeteneğine sahip kişiler de düşünülerek hem çizgisiz hem de A5 boyutta tercih edilmiştir. Bu özellikler hem çizim için gereken boş arka plan görüntüsüne imkan verirken; hem de kolay taşınabilir boy ile istenilen her yerde çizim yapma şansı sunmaktadır.

Defter Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Defter seçerken dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunmaktadır. Defterin boyutu, tasarımı, şekli gibi özelliklerinin yanı sıra defterin estetik özelliklerinin de dikkate alındığı günümüzde defter seçimi yaparken aşağıdaki noktalar dikkate alınmalıdır:

Kullanım Amacına Uygun Olmalıdır

Bir defter seçerken, o defteri neden kullanacağınızı bilmeniz gerekmektedir. En ideal defter, amacına uygun seçilmiş defterdir. Tasarım yapılacak bir defterin çizgisiz defter modelleri arasından seçilmesi gerektiği gibi, düz yazı yazılması gereken defterlerin çizgili defter modelleri arasından seçilmesi amacına uygun seçimlerdir.

Gerektiği Kadar Kalın Olmalıdır

Bir defter, içerisine düşülecek notların niteliğine göre kalınlıkta seçilmelidir. Derste not alınacak olan bir defter ders içeriğine göre kalınlıkta seçilmelidir. Örneğin, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinin içeriği ile Matematik dersinin içeriği için farklı kalınlıkta defterlere ihtiyaç duyulur.

Boyut Seçimi Yapın

Belirli bir amaç için en doğru boyutu tercih etmenin bir yolu da defter içeriği ve defterin kullanılacağı yere dikkat etmekten geçiyor. Küçük bir masada kullanacağınız bir defter için en uygun boyut A5 iken; çok fazla bilgi yazılacak defterler için daha büyük boyutlu tercih yapılmalıdır.

Dikişli Defter Seçimini Önemseyin

Defter sayfalarının daha uzun süre kopmadan bir arada bulunmasını sağlayan dikişli defter modelleri, günümüzün en sağlam modelleri arasındadır. Eğer çok fazla sayfası olan ve sayfanın ön ve arkasına not alınması gereken bir ihtiyaç için defter satın alma işlemi yapılacaksa spiralli modeller de seçilebilir.

Tarzınıza Uygun Olmalı

Kullanacağınız her defter, rengi, kapak tasarımı, şekli ve boyutu ile sizin tarzınızı yansıtmalıdır. Bu noktada özel tasarım defter modellerini incelemek ve bu modeller arasından seçim yapmak, hem kendinizi motive etmenizi hem de çok daha mutlu olmanızı sağlayacaktır. Sevdiğiniz bir deftere not düşmek, sıradan bir deftere not düşmekten çok daha mutluluk verici olacaktır.