Benden, Denemeler

Görünen Sebep

Sorsan yalnızlık sevmiyordur. Dinlesen zamanında çok susmuştur.

İsteklerine, yapabileceklerine, hayallerine… Umutlarına da sıra gelmişse sessizlik bozulur. Kimin tarafından bozulduğunun önemi büyük. Ruh el attıysa cevval bir delikanlı masaya her an yumruğunu vurabilir.

İçimde yastık savaşı yapmak isteyen bir çocuk heyecanı mı, yoksa bin kilodan daha ağır sözlerle darbe indirmeye hazır asker ruhu mu var? “ derken bulursun kendini. Anlamlandıramadığın bir gerginlik.

Doğan Cüceloğlu çok güzel ifade etmiş, büyüyü bozmayalım. “ Kendi yaşamında var olmaya cesaret edemeyen insan, içten içe öfkelidir. “ 

O zaman diyebilir miyiz ki , bir tutam cesaret bir tutam esareti götürür.

Heeeh şimdi bu noktada, bu durumda olanlarınız için tarifi verelim de sizi hiç yormayalım. Zira biz epey yorulduk.

“Hayal kurma isteği,

vakit yaratma enerjisi,

düşmekten zevk alma deliliği,

ele güne kulak tıkama dürtüsü “

Her birinden birer tutam serpin gönül hanenize. Hepsini karıştırın ve şekil vermeye uğraşmadan yollayın gökyüzüne. Girmeye çalıştığımız kalıpların yorgunu değil miyiz sonuçta? Oturup beklemeyin ama, fırın kapağını açtığınızda  sıcak nasıl çarpar insanı? İlk sıcağın çıkmasını bekleyin. Yanmasın elleriniz.  Daha çok umutlar var çıplak elle tutulacak.

Ne diyelim, migrenim var diye hapa, panik atağım var diye doktora koşma! Önce kendinle bi konuş! Gördüğün sebepler, göremediklerini susturmuş.

Görünen Sebep” ile ilgili yorumlar;

  1. servet. dedi ki:

    ‘Girmeye çalıştığımız kalıpların yorgunu olmak’.. yetiştiremediğimiz günlerin, yettiremediğimiz enerjilerin, bitiremeyip yakındığımız işlerin en sağlam açıklaması,en temel sebebi.. daha güzel bir tabir olabilir miydi? Ellerine, yüreğine sağlık ?

  2. KaHvEcİhAtUn dedi ki:

    Yüreğine sağlık kuzum ??

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir