Benden, Motivasyon

Yeni Başlangıçlar Zamanı

Herkese merhaba,

Az sonra okuyacağınız yazı, astrolojik olarak gezegenlerin ve ışıkların gökyüzü etkileşimlerinin bizler için yeryüzünde ne ifade ettiğine dair bir yazı olacak. Astroloji bir çeşit evreni anlama dilidir, inancınız ya da hayat görüşünüz ne olursa olsun bunu böyle kabul edebildiğinizde bilincinizde yepyeni kapılar aralanır. Belki bazılarınız biliyordur ama yine de belirtmek isterim ki astroloji, burç yorumlarının ötesinde, kendini tanıma, anlama ve kendinle yüzleşme aracıdır. Bir diğer kullanım alanı da eşzamanlılıktan faydalanarak gökyüzü etkileşimlerine göre yeryüzünde eylemlerimizi planlayabilmemizdir, aslında olacak olan yine olur, astroloji sadece farkındalık sağlar.

Şimdi, gelelim önümüzdeki günlerin önemli gökyüzü etkileşimlerinden birine;

12 Nisan Pazartesi günü, İstanbul’a göre saat 05:30’da gökyüzünde Güneş ile Ay kol kola giriyor ve Yeniay enerjisini bizlere yansıtıyorlar.

Aşkın, sevginin ve finansal kaynakların gezegeni Venüs ve iletişimin, idrakin gezegeni Merkür de Yeniay enerjisine eşlik ediyor. İkizler seyahatine devam eden mücadele, cesaret ve aksiyon gezegeni, aynı zamanda Yeniay’ın yöneticisi Mars ve Kova seyahatine devam eden şansın, bereketin ve büyümenin gezegeni Jüpiter de Yeniay enerjisine destek atıyor.

Hava ateşi körüklüyor ve ateş elementinin öncü, başlatıcı, aceleci ve hemen şimdi enerjisini oldukça yoğun biçimde hissediyoruz. Etkilerini çoktan hissetmeye başlamış bile olabiliriz.

Astrolojik olarak Yeniay zamanları yenilikleri, yenilenmeyi, hayatlarımızda yeni açılan kapıları temsil eder. Koç burcu da Zodyak kuşağının ilk burcu olduğundan ve yeni yılı temsil ettiğinden, 2021 her birimiz için asıl bundan sonra başlıyor diyebiliriz. Ateş elementinin neşeli, eğlenceli, coşkulu doğası da baharın gelişi ile daha hissedilir hale geliyor.

Özellikle çok daha fazla ‘ben’ bilincinde olacağımız, kendimizle uğraşacağımız, bedenimiz, dış görünüşümüz ile ilgili yenilikler arayacağımız, her türlü ilişkide alma-verme dengemize bir netlik getirecek bir dönem olabilir.

Arkadaş ortamlarında, sosyal medyada tanışıp ortaklı girişimlerde bulunma isteği yükselebilir. Aynı şekilde benzer sebeplerle tanışıp ani evlilik kararı alanları duyabilir ya da belki onlardan biri olabiliriz. Bu ve benzer sebeplerle yakın mesafe seyahatleri ya da belki yakın şehirlere ani taşınma kararı alanların sayısı artabilir.

Aslan, Koç, Yay, İkizler ve Kova burcunun son 10 gününde doğanlar için estetik operasyonlar, spora başlamak, imaj değişiklikleri için destekleyici etkiler var.

Yengeç, Oğlak ve Terazi burçlarında kişisel noktaları olanlar(güneş, ay, yükselen burç ve kişisel gezegenler) için iş değişikliği, taşınma, ortaklıkları sonlandırma, ilişkilerde kopma gibi kararlarda fevri davranmamaları, düşünmeden harekete geçmemeleri önemli olacaktır.

Akrep, Boğa, Balık ve Başak burcunda kişisel noktaları olanlar(güneş, ay, yükselen burç ve kişisel gezegenler) ise beklenmedik haberlerle finansal kaynakları, çalışma hayatı, hizmet alanlarında yepyeni gündemler yaşayabilir.

Herkese güzel yenilikler dilerim.

MerLunaLeo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir