100₺ ve üzeri siparişlerinde kargo ücreti bizden! Üstelik 49₺ üzeri alışverişine de dilediğin kitap ayracı üçlüsü hediye!

ALEM

Sabahın erken saatlerinde sesini duyduğu çöpçüye şiir yazan çocuk gördünüz mü hiç? Peki gün doğduğu için sevineni…

Ben görmesemde dışarıda olmasam da güneş doğuyor sonra batıyor.

Gökyüzü her haliyle bu dünyaya nasıl da yakışıyor.

 Peki ya ağaçlar; eski toprak dede ruhu taşıyorlar adeta, kök salmışlar bu dünyaya, kim bilir neler biliyorlar da söylemiyor.

 Çimenler bastıkça kuvvetleniyorlar.

Denizler tehlikeli olabilecek potansiyelde zorluklara göğüs germiş babaanne gibi. Zora düşen yavru martıları için daima kenarına simit saklar.

Şu tatlı tatlı yüzümü üşüten hava, ona ancak ALLAH’ın lütfu derim. Dışarda olmasam da ufacık bir boşluk beni bulması için yeterli:). Hayal ederim ben onu, çok severim. Güneşi, geceyi anlamlı kılandır benim için. O olmasa ne güneşin gözlerimi kamaştırmasının ne de akşamları balkon çayının tadı olmaz bana.

 Şu bastığım kaldırımlar kimleri taşıdı, kimlerin ayakkabılarını aşındırdı kim bilir. Kimi koşarak bir yerlere yetişti, kimi yorgun bitkin ağır ağır pazarından işinden döndü, kimi kışın kaydı düştü, kimi poşetle kaydı güldü. Kimi de keyfini çıkara çıkara yürüdü. Çok insan var dünyada, çok gönül var. Tutulacak çok el, dua alacak çok nasipli insan, gülecek ağlayacak dalacak çok göz var. Şu esnafın belki çırağın, şu zamanın belini büktüğü teyzenin kaç asrı var içinde? Bir insan bin alem. HAYIRLA KAL EY ALEM 🙂

Önceki Yazı

BİR EVRE

Sonraki Yazı

Belki Aşk

ALEM” için 32 yorum var

 1. Olağanüstü bir yazı♡ Hakikaten kainata edebi bir bakış atmanın keyfi var adeta.Bazen haleti ruhiyemiz ve bulunduğumuz alan bütünleşince ortaya bambaşka güzellikler çıkıyor.Kalemi harekete geçiriyor en önemlisi.Zihnimde o muazzam tasavvuru belirdi. Kalbimde de tatlı bir his bıraktıran yazın için müteşekkirim sevgili beyza..♡♡

  • Geri dönüşleriniz, nezaketiniz ve samimi, güzel dualarınız ben sizlere müteşekkirim asıl sevgili Neslihan 🙂

 2. Metnin ritmi aldı götürdü bizi.. Kâh hüzünlendirdi, kâh gülümsetti… Rızkını arayan martı yavruları için saklanan simitte olduğu gibi, kim bilir umut hangi denizin dalgasında gizli… Engin kaleminden umut nasiplenenlerin çok olması duası ile…?

  • Umut kimi zaman Allah’a güveniş, kimi zaman bir işaret bekleyiştir. Allah’tan gelen işareti görmek, güvenini hissetmekse nasiplerin en güzelidir. Nasip ki dağın altında da olsa çıkar gelir bulur insanı. Kimi zaman yolda yürürken oynayan bir çocuk, kimi zaman uçan bir balon, kimi zaman bir kaza yeni bir başlangıç olur insana. Hepsi birer vasıtadır görmek isteyene…
   Güzel yorumunuz bakışınız için çok teşekkür ederim 🙂

 3. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle okuma fırsatım oldu. İyi ki olmuş.
  Çok başarılı tebrik ederim.

 4. Mübarek ramazan günü nede güzel geldi, deniz kenarında oturmuş rüzgarın yüzüme vuran hafif hoş esintisini hisseder gibi. Kaleminize saglik…

  • Haseti kini at gönülden
   Bugün Ramazan gel gönülden
   Teravihe gidelim
   Bu ne güzel ay diyelim
   Asıl esinti kalplerde
   Rüzgar eser herkese
   Farkedene hediye 🙂
   Yüreğinize sağlık:)

 5. Bilgi ve tecrübelerini gelecek nesillere aktarma zamanı geldi demek. Ne çabuk geçiyor yıllar. Çok beğenerek okudum Merveciğim. Tebrik ederim.

  • Çok teşekkür ederim, yazımı okuyup beğeniyor beni çok mutlu etti. Güzel yorumun için tekrardan teşekkürlerimi sunarım:)

 6. Ey Alem!.. Öyle büyüktürki içindeki her evin başka bir hikayesi vardır. Kiminin nasibine neşe, mutluluk düşer kiminin nasibine hüzün, keder, yalnızlık düşer. Milyonlarca hayatlar bu alemde. Kalemin hep yazan, yazdıklarının da bol okuyan ve değerli olsun. Yüreğine ve eline sağlık.

  • Amin inşallah, bu alemde az sayıda bulunan hüzünden de mutluluktan da hikmet bulanlardan olmamız niyetiyle.. 🙂

 7. Aleme gönül gözüyle bakmayı ve hatta onu,hiç bir ayrıntısını atlamadan okumak gerektiğini hatırlatan güzel bir yazı olmuş.Kalemine, yüreğine sağlık.

  • Çok teşekkür ederim, Allah razı olsun güzel bakışınız, takdir eden geri dönüş yaparak destek olmak isteyen güzel yüreğiniz için:)

 8. Yazar önce emekler, sonra yürür, ancak ; uzun bir süre koşamaz. Koşmak için, insanı, insanın düşüncesini, yanlışta bile yanlış yapanın doğru nedenlerini, tabiatı, yaşamı anlamak, anlamlandırmak gerek. Sonra hayal etmek, hayal edileni yaşamak yaşatmak gerek. Yaşanan veyanacak olan her şeyde hayrı ve şerri görüp, hayır penceresinden güzelleştirmek gerek. Topluma bu bakış açısını benimsetip, huzurlu bir toplum oluşumuna vesile olmak demek. O zaman yazarın koştuğu gündür, hoyrat yükletinden kurtulduğu, akıl ve ruh penceresinin sonuna kadar aralandığı gündür inşallah. hiç durmadan hayırlara vesile, hep koşan olsun kalemin

  • Çok teşekkür ediyorum, inşallah ileride koşan kalemlerden biri olmak dileğiyle:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Telli Defterlerimizi Gördün Mü?

Bir ürün aramak için yazmaya başla
Sepet
Giriş Yap

Henüz hesabın yok mu?

Kayıt Ol
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanılmaktadır.
Tamam