Tanıtım Yazıları

Moleskine Defter Özellikleri ve Fiyatları

Moleskine defter 200 yıldan daha fazla bir geçmişe sahip, geçmişte Van Gogh ya da Picasso gibi birçok ünlü kişilerin kullandığı siyah kapaklı ve “köstebek derisi” anlamına gelen küçük defterlerdir. Geçmişte kullanan kişiler bu defterlerin ilk sayfasına kaybolması halinde bulan kişiye ödül verileceğiyle ilgili bir yazı yazarlarmış ve içerisine en önemli bilgilerini kaydederlermiş. Kısaca vakti zamanında bu defterler paha biçilemez en kıymetli defterlermiş. Bu sebeplerden dolayı günümüzde bu defterler satılırken yüksek fiyatlarda satılabilmektedir.

Üretimi 1986 yılında durdurulan bu defterler yıllar sonra yeniden üretilmeye başlamıştır. Günümüzde Moleskine Chaier Journal defterlerine rakip olan Bazen Defter’de aynı özelliklere sahip defterler üretmektedir.

Moleskine Defter İncelemesi ve Bazen Defter Kıyaslaması

Bazen Defter ile Moleskine‘nin Chaier Journal modeli arasındaki farkları görebilmek amacıyla her iki markayı kıyaslayalım ve her iki markanın da birbirine çok benzer özelliklere sahip olan defterlerini birlikte inceleyim.

Yaprak Kaliteleri:

 • “Bazen Defter” tarafından tasarlanan defterlerin her bir sayfası 70 gr. Ivory kâğıttan yapılmaktadır. Kaliteli bir dokuya sahip olduğu olan defterlerin sayfalarına her çeşit kalemle yazı yazılabilir ve sayfalarda yazılar asla dağılma yapmaz. Sayfaların hem ön hem arka yaprakları kullanılabilir ve her iki taraftan da yazılan yazılar rahatlıkla okunabilir.
 • Chaier Journal moleskine defterlerin sayfaları da yine Bazen Defter sayfaları gibi 70gr. Ivory kağıttan oluşmaktadır.

Sayfa Çizgileri:

 • “Bazen Defter” tarafından üretilen defterler her amaca uygun olarak kullanabilmesi için çizgisiz olarak üretilmektedir. Bu sebeple “Bazen Defter” defterlerini bir ressam, bir yazar, bir iş adamı, bir öğrenci ya da bir ev hanımı rahatlıkla kullanabilir.
 • Chaier Journal moleskine defterleri farklı amaçlar için çizgili, çizgisiz ya da kareli olmak üzere üç türde üretilmektedir. Chaier Journal defteri satın almadan önce kesinlikle kullanım amacı belirlenmelidir.

Defter Boyutları:

 • “Bazen Defter” defterleri küçük büyük tüm çantalarda kolaylıkla taşınabilmesi için A5 defter ebatlarında üretilmektedir.
 • Chaier Journal moleskine defter birkaç farklı boyutta üretilmektedir ve satın almadan önce kullanım amacının belirlenmesi gerekir.

Defter Kapakları:

 • “Bazen Defter” defterleri özel olarak dizayn edilen tasarım kapaklara sahiptir. “Bazen Defter” defterlerinin kapakları sanatsever bir kişiden bir öğrenciye kadar hemen hemen herkese hitap etmektedir ve kullanan kişilere ilham vermektedir. Bu sebeple Bazen Defter’in, Chaier Journal moleskine defterden farklı ve ayrıcalığı burada da ortaya çıkmaktadır.
 • Chaier Journal moleskine defter sadece birkaç düz renkte üretilmektedir, tasarımsız kapaklara sahiptir ve yalın defterlerdir.

Moleskine Defter ve Bazen Defter özellikleri:

 • Hem “Bazen Defter” hem de Chaier Journal moleskine defter tel zımba yerine ip dikişlidir.
 • Her ikisinin de kenarları oval olarak tasarlanmıştır.
 • Her ikisi de 3’lü defter olarak satılmaktadır.
 • Chaier Journal moleskine defterlerde bazı bilgilendirici notlar bulunmaktadır ve son 16 sayfası koparılabilir özelliğe sahiptir. Sadece bu iki özellik “Bazen Defter” defterlerinde bulunmamaktadır.
 • “Bazen Defter” tarafından üretilen tüm defterler 32 yaprak oluşmaktadır ve 64 sayfadır.
 • “Bazen Defter” kendi defterlerini özel bir beze kese içerisinde göndermektedir ve bu bez kese farklı amaçlar içinde kullanılabilmektedir, Chaier Journal ise ambalaj kâğıdı ile gönderim yapmaktadır.

 

Chaier Journal ve Bazen Defter Fiyat Karşılaştırması

Bazen Defter’in tasarladığı 3’lü defterler 1 adet satın alındığında 30 liraya ve 2 adetten fazla satın alındığı takdirde 25 TL’ye satılırken, Chaier Journal moleskine defterler 50 TL’nin üzerinde satılmaktadır ve indirime tabi tutulmamaktadır.

Son olarak “Bazen Defter” ile Chaier Journal moleskine defter arasındaki sayfa kalitesi, tasarım kapaklar, kullanım amaçları ve fiyat farkı gibi birçok özellikler düşünüldüğünde, aslında her iki defter arasındaki fark belirgin bir şekilde ortaya çıkmaktadır. “Bazen Defter” tarafından tasarlanan defterler tüm bu özellikleriyle büyük bir farkla çok önde bulunmaktadır. Sizin için en uygun fiyatla ve en kaliteli defterleri tasarlayarak üretmeye devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir