Benden, Denemeler

Her Son Yeni Bir Başlangıçtır

Giderse biter mi? Her şey biter mi? Her şeyin sonu gelir mi? Bu soru. Daha doğrusu bu korku.

  İnsan her şeyiyle  bağlandığı, her şeyini adadığı kişi gittiğinde  onu terk ettiğinde  bir boşluğa düşer, ne yapacağını bilmez, kolu kanadı kırılır,  öylece  kalakalır. Bir banka bir ağacın altında durup durup etrafa seyredurur.  Yapmayı  sevdiği şeyler hiç bir anlam ifade etmez, keyif almaz bir tarafı eksilmiş, içinde çok önemli hayati bir organı  ondan koparılmış,   bir tarafa atılmış gibi hisseder, kendini de bir tarafa atılmış gibi hisseder. Bütün benliğinle, kalbinle, ruhunla bir insana bağlanıyorsan ve insan bağlarını çözülüp çekip gidiyorsa, senin de kendini bir boşlukta hissetmen normal. 

İnsan aynı zamanda şöyle de bir varlık; 

Düştüğü yerde, yapayalnız bırakıldığı yerde, biraz sersemledikten sonra, o sersemliğin ardından ayağa kalkıp yoluna devam edebilen bir varlık.   

Hayatın, başka insanlardan bağımsız olarak sunduğu şeyler var. Daha keşfetmen gereken tonlarca şey var. Birileri senin hayatından çıkıp, seni dünyaya kapatırken, buna yol açarken, bir başkası ya da başka bir şey, başka bir sebep, herhangi bir sebep bu bir kişi de olabilir, bir tanık olduğun olay da olabilir ve seni tekrar yaşamaya bağlıyabilir.. Ve o an geldiğinde diyeceksin ki ” Hayat, benim bütün anlamı tek bi insana yükleyebileceğimden çok daha fazlası ve daha yaşanacak günlerim var. Okunacak kitaplar, tanışılacak insanlar, gezip görülecek yerler var. Daha çok şey var yaşayacağım..” Diyosun ve bu noktaya geldiğinde zaten düştüğün yerden zamanla kalkıp, hayat denen bu  yolda yürümeye devam ediyorsun.. 

  • Başdaki soruya gelecek olursam eğer, giderse biter mi?  Hayır bitmez çünkü daha yeni başlamıştır.. ( Her son, yeni bir başlangıçtır 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir