100₺ ve üzeri siparişlerinde kargo ücreti bizden! Üstelik 49₺ üzeri alışverişine de dilediğin kitap ayracı üçlüsü hediye!

DÜNYA OMUZLARIMDAYDI VE ÇOK AĞIRDI

Hatırladığım kadarıyla,kucağıma verdikleri bir bebekti. Benim kızımmış. Ne ara doğurduysam,doğurmuşum. Karnım hiç dolunay şekline bürünmeden,hiç sancısız,hiç hamile olduğumu bilmeden,hiç aşermeden,dünyaya getirmişim. Ne kadar güzel bir kız çocuğu. Gözleri gök ve deniz karışımı,kağıt gibi, bembeyaz teni. Kuş tüyü kadar hafif. Babaannesine benzetiyorum içimden. Aslında kucağıma ilk aldığımda, kara kuru bir bebekti. Görseniz çirkin derdiniz. Sonra,saatler aktıkça,bebeğin yüzündeki çirkinlikte aktı,gittti. Evrildi,çevrildi, bu hale büründü. Onu dizimde sallayıp,uyutacak uygun bir köşe bulamadım. Kimseler de şurası uygun demedi. Çöktüm bir kenara. Açtım göğsümü. Nohut tanesi dudaklarıyla göğsüme yaklaştı,emmeye başladı. Ama ne yazık ki sütüm gelmiyordu. Süt yerine su akıyordu göğsümden. Allah’ım ben ne yapacaktım. Ya doğar doğmaz verilmesi gereken altın sütü de veremediysem? Eğer öyleyse durum çok vahimdi. Ben nasıl bakacağım bu bebeğe. Ya bu üzerindekilerden başka kıyafeti yok. Yabancı olduğum bu kentte nasıl ve nereden alacağım yeni bir kıyafet. Çok çaresizim. Ben bu yükü taşıyamam. Nasıl taşıyayım?

Derken,uyandım. Kaldıramayacağım büyüklükte sorumluluk,yük olup,sırtıma bağlanmıştı. Neyse ki,rüyaymış. Dedim. Bu bir rüyaydı ve ben uyanıp,silkelenip kendime gelince,yükü üzerimden attım.

Peki ya,rüya olmayanlar? Attığımız her adımda biraz daha artan yüklerimiz. Onlardan nasıl kurtulacağız? Bize taşımakta güçlük çektiğimiz yükleri yüklemekten hiç çekinmeyen,gocunmayan hayatı nasıl affedeceğiz?

Önceki Yazı

Kadınlar sevilince mi terk eder?

Sonraki Yazı

BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ OKUMAK

DÜNYA OMUZLARIMDAYDI VE ÇOK AĞIRDI” için 2 yorum var

  1. Her adımda, her yaşta bir yük alıyoruz hayatımıza.Belki bir gün tek tek o yükleri atarız… atabilir miyiz?
    Yazıda kendini bulan okuyuculardanım eline sağlık?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Telli Defterlerimizi Gördün Mü?

Bir ürün aramak için yazmaya başla
Sepet
Giriş Yap

Henüz hesabın yok mu?

Kayıt Ol
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanılmaktadır.
Tamam