Motivasyon

Bir İyilik Yap Kendine

33e457c155c4754eade21b7e32de45d7-4e5240b3

 Bugün kendin için ne yaptın? En son ne zaman aynanın karşısına geçip kendini dakikalarca, hatta saatlerce izledin? En son ne zaman içten bir kahkaha attın? En son ne zaman tam anlamıyla mutlu olduğumu hissettin?

 Pandeminin de etkisiyle çoğu kişi büyük bir çöküş yaşadı, ben de dahil. Buna dur demenin zamanı geldi de geçiyor gibi. Neden evde kalmayı lehimize çevirip mutlu olmayalım ki?

 Bir bitki yetiştir mesela. Filizlenmesinden çiçek açmasına kadar her anına tanık ol. Bizzat sen yap bütün bakımlarını.

 Odanda küçük değişiklikler de yapabilirsin. Kitaplarının raflarını doldurup taşırmak gibi. Ya da eşyalarının yerini değiştirip daha güzel bir ortam oluşturabilirsin.

Yeni uğraşlar bul kendine; resim, müzik, yazı vb. evde kolaylıkla yapılabilen şeyler. Bazen Defter den de faydalanarak daha eğlenceli hale getirebilirsin bunları.

 En sevdiğin şeyler olsun; en sevdiğin renk, içecek, kitap, müzik, söz. En sevdigin kişiler olsun; ailen, arkadaşların, en çok da kendin.

 Hayatını düzene sok. Bunu bir günde yapmak için zorlama kendini, mümkün değil. Yavaş yavaş, emin adımlarla yap. 

 

 Sabahın erken saatlerinde en sevdiğin şarkıyı dinleyerek yap kahvaltını mesela. Sonra da belki küçük bir meditasyon. Kendi istediğin şekilde planla gününü, nasıl mutlu oluyorsan öyle geçir dakikalarını.

 Kendi değerinin farkında ol ve buna göre yaşa. Unutma, sen mutlu olmayı hak ediyorsun 🙂

author-avatar

Kübra Kimdir?

Bir kalem, bir kağıt parçası, çokça kahve ve küçük bir mum ışığı. Bir de sakince çalan müzik.. Mutlu olmak için bunlardan başka bir şeye ihtiyacı olmayan, kaktüslere sarılan, kafein bağımlısı biriyim işte..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir