100₺ ve üzeri siparişlerinde kargo ücreti bizden! Üstelik 49₺ üzeri alışverişine de dilediğin kitap ayracı üçlüsü hediye!

Sessiz Çığlık

 Bazen sadece susmak istersin. İçindekileri anlatmaya nefesin yetmez, yorulursun. Söylesen de kimse dinlemez zaten. Bunu fark ettiğinde başlar asıl suskunluğun.

 Gözlerindeki acı yakarışları birinin görmesini istersin, ama herkesle göz teması kurmaktan çekinirsin. İçindeki ürkek kız yavaşça kaplar tüm benliğini, ve sen buna engel olamazsın.

 Sessiz çığlıklarını birinin duymasını istersin. Oysa sen bile kulak vermezsin o sese. Haykırışların bir işe yaramadığını düşünürsün, zamanla daha çok kapanırsın içine. Toplumun ‘asosyal’ diye nitelendirdiği kişilerden olursun. 

 Senin yalanlardan, sahtelikten kaçmak için seçtiğin dürüst bir yalnızlığa asosyal denmesi yanlış yolda olduğunu düşündürür sana. Çoğunluğun her zaman doğru olduğu öğretilmiştir çünkü. Kendi doğruların olduğunu hatırlarsın ve hayatına sen yön verirsin artık. Seni kimsenin anlamayacağını anlamışsındır.

 Sessizce dinlersin içindeki fırtınaların fısıltılarını. Acılarında bulursun huzuru. Yaralarını kendin sararsın. Gözlerindeki ışık söner yavaşça, hissizleşirsin. Ve susarsın, konuşacak hiçbir şey kalmamışcasına.

 Sonrası, derin bir sessizlik…

Önceki Yazı

defterin egemenliği

Sonraki Yazı

İyiyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Telli Defterlerimizi Gördün Mü?

Bir ürün aramak için yazmaya başla
Sepet
Giriş Yap

Henüz hesabın yok mu?

Kayıt Ol
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanılmaktadır.
Tamam