200₺ ve üzeri siparişlerinde kargo ücreti bizden! Üstelik 75₺ üzeri alışverişine de dilediğin kitap ayracı veya yapışkan üçlüsü hediye!

Kazandım Derken Kaybeder İnsan

Yenilecek mi sandılar seni?

Korkacak, kaçacak, acıyan yüreğin ağrısına katlanamayacak kendini duvarlara savuracak kendini başka kollara bırakacak.

Kendi kendiyle avutamayacak mı sandılar seni? Kaybedecek, çökecek önüne bakıp yürüyemeyecek mi sandılar seni?

Öyle sanırlar..

Hayatın bir döneminde herkes her şeyi kendinden ibaret sanır. İyi kötü her şeyin sebebi kendisidir sanır. Yangınlar farkındalıkla buluşur sonra farkındalık kayboluştur. Kendini farkettikçe kendinde kaybolur insan. Herkes kendi yarattığı masalın mahkumdur.

Yıkımlardan sıyrılıp  ayağa kalktığında hayatın küçük telaşlarına kendini tekrar kaptırdığın da geçmiş bir gölgenin gözyaşları damlar toprağa. İşte o zaman duyarsın ki pişmanlık, yanılgı ve mazinin omuzlarına çöken ağırlığı… Yaraların sarılı, yürürken kalabalık arasında tutarsın, anılara diz çökmüş birilerinin yasını.

Yenilecek mi sandılar seni?

Kazanırken insan kaybetmez mi sandılar? Tam kazandım derken kaybeder insan…

  •  Bazen gerçeği görmek için gözlerimizi kapatmamız gerekir. Gözlerin açıkken göremediğini gözlerin kapalıyken görmen ve hissetmen  dileğiyle..
Önceki Yazı

Her Şeye Rağmen Vazgeçme

Sonraki Yazı

Kime İnandırabilirsin?

Bir ürün aramak için yazmaya başla
Sepet
Giriş Yap

Henüz hesabın yok mu?

Kayıt Ol
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanılmaktadır.
Tamam