100₺ ve üzeri siparişlerinde kargo ücreti bizden! Üstelik 49₺ üzeri alışverişine de dilediğin kitap ayracı üçlüsü hediye!

Kime İnandırabilirsin?

Bazen bir cümlenin içinde boğulursun sadece bir cümle okyanuslardan daha derin olabilir. Neden olmasın ? İnsan da o kadar derin değil mi ? O kadar derin ve aynı zamanda o kadar da sığ. 

Bazı cümleler de ürkütür insanı içerisinde düşman geçen cümle mesela beni ürkütür. Düşmanlık zarar veren bir şey birinin karşısındakine  vereceği bir zarar dan bahsetmiyorum içinde düşmanlık duygusu besleyen bir insan her şeyden önce kendine zarar verir.Çünkü o duyguyu içinde besliyorsa günü geldiğinde birine zarar verir bunu yapmayı istiyordur ya da bunu planlıyordur bunu kuruyodur kafasında.

 Birine zarar verebilirsin de bu da mümkün ama birine zarar vermeye başladıysan aslında kendine zarar vermeye başlamışsındır. İçindeki sevgi azalmıştır  iyi niyetler azalmıştır. O inanç duygusu, o güven duygusu içindeki o huzurlu yerler artık bir karmaşaya dönüşmüştür. İçin yangın yeridir ve her yangının bir sonu vardır. Eninde sonunda küle dönersin. 

 İçindeki sevgiler  nefrete dönünce, inançlar karamsarlığa, umutlar hayal kırıklığına dönmeyecek mi? Dönecek. Kendi hayatını, hayellerini, yüreğini küle mi çeviriceksin? Bu mu hayatın anlamı? Eğer buysa kime inandıra bilirsin insan olduğuna?

  • Küçük bir not: Düşündüklerimiz kadar değil yaptıklarımız kadarız bu hayat serüvenin de. Sevgili okur, düşündüklerini yapma zamanı gelmedi mi sence? 
Önceki Yazı

Kazandım Derken Kaybeder İnsan

Sonraki Yazı

Seni Seviyorum

Yeni Telli Defterlerimizi Gördün Mü?

Bir ürün aramak için yazmaya başla
Sepet
Giriş Yap

Henüz hesabın yok mu?

Kayıt Ol
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanılmaktadır.
Tamam