Tanıtım Yazıları

Defter Süsleme Nasıl Yapılır?

Defter süsleme, aslında bir defteri sevmek için süslemek yetmez fakat bu yapacaklarınız bağ oluşturmanıza sebebiyet verebilir. Aklınızın bir köşesinde hatırlamak istiyorsunuz bazı şeyleri fakat büyüdükçe unutuyorsunuz. Defterler öyle değil siz yazarsınız unutursunuz, o size hatırlatır. Dört farklı defter süsleme yapılışını paylaşacağız. Umarım farklı yaratıcı fikirlerinizi bularak bizlere bildirirsiniz.

Dikiş süslemeli defter

Yapılışı kolay fakat vakit ayırarak daha zorlarını da başarabilirsiniz. Yapacaklarımız ise alacağımız mumlu ip ile işleyeceğimiz defterin renkleri birbiriyle buluştuğunda renk dokuları uymasıdır. Seçeceğiniz defterin kapağı kalın olmalı veya daha önceden paylaştığımız sevgililer gününde hediye defter konumuzda bahsettiğimiz defter yapılışları ile kendinize bir defter yaptıysanız onu kullanabilirsiniz. Çuval veya yorgan iğnesi sayesinde üzerine istediğimiz deseni dikerek uygulayabiliriz. En güzel deseni bulacağınıza eminiz.

Logo süslemeli defter

Sıklıkla karşımıza çıkan logo veya bir yazıyı kabartma ya da orijinal hali ile defter, ajanda, not defteri vb. ürünlerin üstüne işlendiğini görmüşüzdür. Bahsettiğimiz tam da bu nokta. Üç türlü yapılış şekli vardır. Birincisi, logosunu koyacağınız firma, şirket ya da özel tasarımınız fark etmez bunlardan birisinin logosunun bulunduğu en basit örnek karton poşeti alarak defteriniz üstüne kaplayabilirsiniz. İkincisi, kurumsalların tercih sebebi olan makineler tarafından işlenen logolu ürünlerdir. Üçüncüsü, tamamen el becerinize ve kabiliyetinize bağlıdır ya da ufak yardım alarak çözebilirsiniz. Matbaalardan istediğiniz adet kadar sipariş vererek yapışkanlı sticker olarak alacaksınız. Defterde istediğiniz yere yapıştırarak süslemeyi yapabilirsiniz.

Boya ile süslemeli defter

Defterini fazla boyayan kişi görmemişsinizdir. Hatta hiç görmemiş olabilirsiniz fakat bu tekniği uygulayarak fotoğraf çizmekte kötü olsanız dahi güzel işler çıkarabilirsiniz. İki tür boya seçeneğine sahipsiniz. Yağlı boya veya sulu boya ile yapabilirsiniz. İstediğiniz görsel, model, desen veya yazı bunların hepsini defter kapağınıza boya sayesinde işleyebilirsiniz. Deseni çizmek için öncelikle bir kopya kağıdı ve kalem aracılığıyla kullanacağınız deseni defterin üstüne çizersiniz. Ardından boyayacağınız alanlara uygulayarak işlemi tamamlarsınız. Yazıyı ise çıktısınız alarak içini kesersiniz ve sulu boya ile kestiğiniz kısmı boyayarak istediğiniz yazıyı elde edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir