200₺ ve üzeri siparişlerinde kargo ücreti bizden! Üstelik 75₺ üzeri alışverişine de dilediğin kitap ayracı veya yapışkan üçlüsü hediye!

Ulaşamaz Olmak

Ulaşamaz olmak, ulaşamaz, elde edemez hale gelmek. Bunu usulca ve kademe kademe kabullenen, her günü onlara ayrılmış, başkaları tarafından belirlenmiş bir rutin içerisinde, uslu bir şekilde yaşayan kalabalıkların içinde, eş zamanlı büyüyen sessiz bir öfke, benliğin çıldırmayı önleyeci mekanizma sayesinde, bireyi ya da toplumu alışılık rutinde devam edebilmesi için stabil bir şekilde olduğu yerde tutar.

Bu mekanizma, kapasite aşımının yaşanmaması adına bahaneler ya da hedefler üretip, öfkenin bir kısmına o hedefe boşaltmalıdır ki bünye sarsılmasın. İktidarların, gücü elinde tutanların, istediği budur aslında.

Güç sahipleri, kendilerini her gün daha güçlü kılan bireylerin, sarsılmasını istemez. Öyle olursa güç, yenilenemez, yinelenemez.

Önceki Yazı

Sen

Sonraki Yazı

AYAKTA KALABİLMEK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir ürün aramak için yazmaya başla
Sepet
Giriş Yap

Henüz hesabın yok mu?

Kayıt Ol
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanılmaktadır.
Tamam