Medya, Sinema

This Beautiful Fantastic

Ne tarz filmler seversiniz?

Asla cesaret edemeyeceğiniz şeyleri yapıyormuş gibi hissettiğiniz filmleri mi arabayı 200 km hızla kullanıp polislerden kaçan ya da kötü adamların peşine düşenleri gördüğünüzden mi? Savaş ya da dram filmlerinden mi?

Size bahsedeceğim film bunların hiçbirini vadetmiyor. Huzur diyorsanız, küçük mutluluklar ve değişim diyorsanız bolca var.

Ana karakterimiz Bella. Obsesif-kompülsif bozukluğa sahip. Bunun nedeninin filmin ilk sahneleriyle çevresel faktörlere bağlı olduğu izlenimi verilmiş. Terk edilen bir bebek. Yetimhane süreci. Sonrasında yalnız bir yaşam. Her gün aynı saatte yemek, aynı saatte işe gitmek, aynı gömleği giymek… Sürekli aynı seyler ve dışına çıkamayan bir Bella.

Fakat bir gün. Bugün bir farklılık yapacağım, diyor. İşe geç kalıyor. Sonrasında her şey değişmeye başlıyor. Bella başta bundan sıkılıyor, korkuyor, rahatsız oluyor. Fakat bir kere döngüyü bozdu ve değişim kaçınılmaz hale geldi.

Değişmek için, döngünüzden çıkmak için hazır mısınız?Bu filmi izledikten sonra harekete geç ve değişimin sihrine bırak kendini.

Değişim kendiliğinden başlamadı. Kendiliğinden de sürmedi tabii ki. Bella’nın emeklerini ve alın terlerini küçümsememek gerek. Zorluklarla karşılaşma ihtimali ya da karşılaşmak, gözünü korkutmasın. Olan oluyor. Yaşarken zorlanıyor insan. Hedefe odaklanınca sürecin zorluğu, sonuçta sadece anı olarak kalıyor.

Takıntıların mı var, yoksa korkuların mı?Hepsini de atlatırsın. Yeter ki döngünden çık artık.

author-avatar

Gizem Bulut Kimdir?

Hayalbaz, Öğretmen, Yaşam Koçu.Öğrencileriyle öğrenmeye ve öğretmeye devam ederken, Instagramda @gununmottosuu üzerinden kendine ve başka kalplere dokunmaya çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir