100₺ ve üzeri siparişlerinde kargo ücreti bizden! Üstelik 49₺ üzeri alışverişine de dilediğin kitap ayracı üçlüsü hediye!

Şubat Ayında Okunabilecek Kitaplar

Bu ay sizin için bazı kitapları derledim umarım beğenip okursunuz . Bol kitap okumalı aylar dilerim…

#1 İKİRCİKLİ BİRİCİK-İLHAMİ ALGÖR

Sizleri yalnızlık ,duygular , şehirlerin ve yaşadığımız evlerin kendine has betimleri ile okuyucuya sunan İlhami Algör kitaba size bağlıyor ve bir solukta bitirmenizi sağlıyor.

“Gittiler. Geriye gecenin kendisi kaldı. Geceyi severim . Gecede beni sever . Ya da gecenin beni sevdiğine inanmak hoşuma gidiyor.”

“Yeni bir hayat kurmak…Nasıl oluyordu? Önce fikir mi geliyordu ? Yoksa bir tesadüf sizi fikrin önüne mi getiriyordu? Yeni bir hayat için mutlaka , kuvvetli bir rüzgar mı gerekli ?  Önceki hayatınız artık eski mi oluyordu?”

 

#2 KAFAMDA BİR TUHAFLIK VAR -ORHAN PAMUK

Eski istanbul’u bir yandan size her cümlesi ile tanımlayan ORHAN PAMUK. Dönemi , insanlarını , çevreyi , koşulları , aşkları , aile bağlarını etkili bir şekilde dile getirdiğini düşünüyorum . Alırken sayfa sayısı sizi korkutmasın kesinlikle hemen bitirebilecek bir kitap.

“İnsan şehirde kalabalık içinde yalnız olabilirdi ve şehri şehir yapan şey de zaten kalabalık içinde insanın kafasındaki tuhaflığı saklayabilme imkanıydı”

”Aslında en iyi aşk , değil tanımak , hiç görmediğin kişiye duyulan aşktır. Körler iyi aşık olurlar mesela”

 

#3 HUZURSUZLUK-ZÜLFÜ LİVANELİ

Doğu bölgesinde yaşayan insanların o coğrafyaya dair bir çok ipucunun ve zorlukların anlatıldığı etkileyici bir kitap . Çekilen zulümlerin göz önünde bulunduğu , kültür çatışmalarının bolca yaşandığı , acılar ve aşkın ele alındığı akıcı ve şaşırtıcı bir roman .

“Bir şeyler yapıyorum , yürüyorum , konuşuyorum , yemek yiyorum yani yaptığım işleri sürdürüyorum ama nasıl anlatsam , bir boşluk duygusu içinde . Sanki içimde derin bir hiçlik var.”

 

#4 STEFAN ZWEİG-MECBURİYET

 

#5 ORHAN PAMUK -KIRMIZI SAÇLI KADIN

Önceki Yazı

Halil Cibran – Ermiş / Kitap yorumu & Alıntılar

Sonraki Yazı

İnsan Neyle Yaşar?

Şubat Ayında Okunabilecek Kitaplar” için 2 yorum var

  1. hepsi çok değerli ve güzel kitaplar uzun zamandır aklımdalar teşekkürler tavsiye e alıntılar için

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Telli Defterlerimizi Gördün Mü?

Bir ürün aramak için yazmaya başla
Sepet
Giriş Yap

Henüz hesabın yok mu?

Kayıt Ol
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanılmaktadır.
Tamam