100₺ ve üzeri siparişlerinde kargo ücreti bizden! Üstelik 49₺ üzeri alışverişine de dilediğin kitap ayracı üçlüsü hediye!

Sonbaharda Bir Meçhul Adam 🍁

Sonbaharda her yer altın kadar parlak ve güzel; kırmızı, turuncu ve sarı tonlarına bürünürdü. Ormandayken tam tepenize bakarsanız ağaçlar muhteşem görünür. Hafif rüzgar, tatlı tatlı yüzüme vuruyordu o gün. Ağaçlar yapraklarının neredeyse hepsini dökmüştü. Hardal sarısı elbisemin üstüne, kolları bana biraz büyük gelen haki renk bir kazak giymiştim. At kuyruğu yaptığım yarı kızıl, yarı kumral saçlarımla uyumluydu… O gün sınıf arkadaşlarımla ormanın içindeki göle gitmiştik. Sonbaharda mükemmel görünürdü göl. Güneşin ışıltılı yansıması üzerinden göz kırpardı. Ağaçların arasından yere ulaşan güneş, büyülü bir ormandaymışız gibi hissettirirdi bana.

Elimde kitabım, her sonbaharda yaptığım gibi yere dökülmüş yaprakları kurutmak üzere sayfaların arasına koyuyordum. Hobi edinmiştim artık bunu. Babam şehre gittiğinde bana kitap da alırdı. Elimde az kitap olduğu için, birden fazla kez okurdum her kitabı. Sayfa aralarında çiçek ve yaprak kurutmayı çok severim. O yüzden her kitabımın arasında muhakkak çiçek ve yaprak vardır.

Etrafta kasabadan gelen az da olsa başka insanlar da vardı. Sonbaharda insanlar buraya gelmeyi severdi. Ama biri benim ilgimi çok çekmişti. Yalnız başına, devrilmiş bir ağaç kütüğüne oturmuş, paltosuna sıkı sıkı sarılmış orta yaşlarında bir adam kitap okuyordu. Bizim kasabada pek kitap okuyan yoktur da. Ve bu adamı ilk kez görüyordum…

Önceki Yazı

Boş Dünya Dolu Kalp

Sonraki Yazı

Hayat Denen Çoktan Seçmeli Sınav

Sonbaharda Bir Meçhul Adam 🍁” için 2 yorum var

  1. Harika bir kurgu olmuş 😍🍁
    Sonu, insanı merakta bırakıyor. Harika bir roman olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir ürün aramak için yazmaya başla
Sepet
Giriş Yap

Henüz hesabın yok mu?

Kayıt Ol
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanmaktayız.
Tamam Daha fazla bilgi