100₺ ve üzeri siparişlerinde kargo ücreti bizden! Üstelik 49₺ üzeri alışverişine de dilediğin kitap ayracı üçlüsü hediye!

Sevme biçimlerinin birbirine denk gelme olasılığı nedir ?

Sevgi 

Ne güzel soru.. Peki cevap?

Net bir cevabım var mı ben de bilmiyorum. Yazım ilerledikçe ben de kendi cevabımı öğreneceğim. 

Sevme biçimi.. Böyle yazınca durdum bi düşündüm.. Sevmek gibi güzel bir eylemin biçimleri de mi var diye. Bu soru üzerinde düşünürken aklıma gelen ilk şey Müslüm Gürses’ten ‘Hangimiz Sevmedik’ şarkısı oldu ve başladım şarkıyı mırıldanmaya: Herkesten bir anı saklar bu yollar, herkesin acısı sevgisi kadar, güzelmiş çirkinmiş ne farkeder ki deli gibi sevmek ruhumuzda var… Sevmemin bi biçimi bu olsa gerek: deli gibi.

Denk gelmişsinizdir Sabahhattin Ali’nin şu sözüne: Seni seviyorum. Deli gibi değil, gayet aklı başında olarak seviyorum. Peki bir soru daha deli gibi sevmek mi yoksa gayet aklı başında olarak sevmek mi ?           

Deli ve aklı başında ne kadar zıt anlamlı olsalar da araya sevgi girince işler tersine dönüveriyormuş ve deli gibi sevmek ve aklı başında olarak sevmek bana aynı şeylermiş gibi geliyor. Bilmem siz ne dersiniz ?

Yazımın sonuna geldiğimi hissediyorum ve eklemek istiyorum: Sevelim ama zarar vermeden, sevelim ama üzmeden, sevelim ama canını yakmadan, sevelim ama aldatmadan… Sevelim de…ya deli olalım sevgiden ya da aklımızı başımıza getiren sevgi olsun. Eğer denk gelirsek bizim gibi sevene adı da mucize olsun…

Önceki Yazı

Paragraf

Sonraki Yazı

Boş

Sevme biçimlerinin birbirine denk gelme olasılığı nedir ?” için 1 yorum var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Telli Defterlerimizi Gördün Mü?

Bir ürün aramak için yazmaya başla
Sepet
Giriş Yap

Henüz hesabın yok mu?

Kayıt Ol
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanılmaktadır.
Tamam