Tanıtım Yazıları

Sevgililer Günü İçin Hediyelik Defter

Sevgililer günü hediyelik defter, aslında sevginin bir günü olmaz fakat kutlamak için gün ve hediye verecek sebepler arıyoruz. Sizce de parayla alınan eşya el emeği ile yapılacak hediyeden daha fazla mutlu eder mi? Evet eder diyenler yanılıyor çünkü hediye defteri emek harcayarak yapıyorsanız karşı taraf bunu hisseder ve mutlu olur. Niye defter ? Aslında başta saçma gelebilir. Fakat birlikte geçirdiğiniz vakitleri içine not etse mesela ilk sinemaya gidişiniz, sohbet etmeniz, tanışmanız ve birbirinize duyduğunuz sevgiyi anlatan uzun satırlar. İşte defter bu yüzden verebileceğiniz en güzel hediyelik eşyadır.

Hediyelik defter nasıl yapılır?  Malzemeleri nelerdir?

Başta bir mukavva kartonu A4 boyutlarından biraz büyük olarak kesiyoruz. Ardından saman kağıdı, ip çeşitleri veya mumlu ip gibi hoş duracak şekilde etrafına doluyoruz. Kapak kısmında belirli aralıklar ile delikler açarak bağlantı yerleri için yol oluşturuyoruz. Ardından şiş veya yorgan iğnesi aracılığı ile seçtiğiniz ip vasıtasıyla bağlantı noktalarını birleştiriyorsunuz. Birleştirmesini yaparak ateş veya yapıştırıcı yardımı ile sağlamlaştırıyorsunuz. Şimdi iç sayfaları oluşturmakta sıra a4 boyutunda birkaç kağıdı katlayarak veya keserek defterin içine işlenecek şekilde hazırlamalısınız. Köşe veya kenar kısımlarında kesme işlemi yaparak güzel detaylar ekleyebilirsiniz. Mesela cnc makinesi ile sağ üst köşesini kalp şeklinde hazırlatabilirsiniz.

  • Kapak bölümünü yapmak için mukavva veya karton gibi sert kağıt ya da plastik türleri gerekiyor.
  • Kapak üstünü kaplamak için mumlu ip veya saman kağıdı gerekmektedir.
  • Sayfaları oluşturmak için  a4 kağıdı veya renkli kuşe kağıtları kullanabilirsiniz.
  • İsteğinize bağlı ayrıyeten yapacağınız süsleme için hoşunuza gidecek ne varsa ekleyebilirsiniz.

Kartondan kedi desenli kitap ayracı yapma

Kartondan kedi ayracı yapma A4 kağıdı üstüne güzel bir kedi resmi çiziyorsunuz. Kağıdı çizdiğiniz kedi resmine göre keserek görüntüyü elde edebilirsiniz. Karton veya mukavvayı da aynı şekilde kağıt eşliğinde keserek ayırıyorsunuz. Kestiğiniz karton üstüne A4 kağıdını yapıştırıyorsunuz fakat kullanacağınız yapıştırıcı ortalarda yuvarlak birikinti yapmaması için tutkal olabilir. Yeterince karton üstüne sürüp yapıştırmayı bitirince kuruması için bir kenara bırakabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir