200₺ ve üzeri siparişlerinde kargo ücreti bizden! Üstelik 75₺ üzeri alışverişine de dilediğin kitap ayracı veya yapışkan üçlüsü hediye!

Ramazan ayı, nine ve çocukluk

Ramazan’da bir başka olurdu sokaklar. Çocuklar sevinçten yerinde duramazdı. Hilal, gecenin karanlığında parlardı yukarıdan. Bizim tayfa, ilk iftarı hep Fatıma ninenin yanında yapardık. Mahallenin görmüşlerindendi Fatıma nine. Yaşı doksana dayanmıştı o sıralar. Pamuk gibiydi. Bir gülümsemesi vardı, öyle sıcak, öyle içtendi ki… O gün iftara ne varsa bir torbaya doldururdu annelerimiz. Annem bir sürü şey koyardı da ben zor taşırdım. İftara az kala koşa koşa giderdik Fatıma ninenin evine. Bizim tarhana kaynatırdı. Hemen hazırlardık sofrayı, Medine hurması eksik olmazdı. Çok severdi. O zamanlar -on bir, on iki yaşlarımızda- orucumuzu tam tutmaya başlamıştık tabi ki. Ezan okunmaya başlar, duamızı ederdik hep beraber. Top da patlardı o sırada. Nedendir bilmem ama en güzel iftarlarım Fatıma ninenin evinde, dostlarımla yaptığım o iftarlardı hep. Çocukluğumda yaptığım çoğu şey daha güzel geliyor şimdi. Özlüyorum bazen o günleri…

(Kurgudur 🙂

Önceki Yazı

ÇİÇEĞİM ÖLDÜ

Sonraki Yazı

Üniversite Yaşamı İçin Altın Değerinde Tavsiyeler

Ramazan ayı, nine ve çocukluk” için 5 yorum var

  1. Neşeli ve huzurlu ramazan akşamlarının olduğu günler özleniyorsun 💜
    Kaleminize sağlık 🌸

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir ürün aramak için yazmaya başla
Sepet
Giriş Yap

Henüz hesabın yok mu?

Kayıt Ol
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanılmaktadır.
Tamam