100₺ ve üzeri siparişlerinde kargo ücreti bizden! Üstelik 49₺ üzeri alışverişine de dilediğin kitap ayracı üçlüsü hediye!

Namaz ve Rezzak İsmi

Namaz… Nedir namaz? Şükretmek? Sabretmek? Nefsi yenmek?
Namaz, dinin direğidir. Namaz, İslam’ın beş şartından biridir. Namaz, Allah hatırlamaktır. Beş vakitte Allah’a secde etmek, kul olmaktır. Takva elbisesi giymektir. Namaz, Allah’a teslim olmaktır. Allah rızası için ibadet etmektir. Elhamdülillah, Müslümanız. Elhamdülillah, beş vakit Allah’a kavuşmak umuduyla secde ediyoruz. Elhamdülillah, Rabbimize iman ediyoruz.
Bugün günlerden cuma. Müslümanların bayramı. Çok şükür. Bugün bol bol salavat çekmek gerekir peygamber efendimize. Rabbimizden af dilemeliyiz.
Size de Allah’ın isimlerinden birini anlatmak istiyorum.
Ya Rezzak ismi.
Bu isim bol bol rızık veren anlamına geliyor. Şöyle ki rızık hem maddi hem de manevi nimetler için kullanılır. Maddi rızık para, güç, bilgiyle faydalı olmak iken manevi rızık ise Hz. Şuayb’in kendisini yalanlayan kavmine karşı söylediği şu sözlerle açıklanabilir: “Ey kavmim, söyleyin bakalım! Eğer ben Rabbimden bir delile sahip isem ve katından güzel bir rızık vermiş isen, ne yapmalıyım?” (Hud Suresi, 88. ayet)
Bir Müslüman ihlasla, anlamını yaşayarak ya Rezzak diyerek bu mübarek ismin zikrine devam ederse onun rızkı artar, nimeti bereketlenirmiş. Bu isim Rabbimizden başkasına verilemez. Yüce Rabbimize edebileceğimiz en güzel iltifatlardandır. (:

Önceki Yazı

Boş

Sonraki Yazı

Sosyal Medya Bağımlılığı Nedir? 8+ Kurtulma Yöntemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir ürün aramak için yazmaya başla
Sepet
Giriş Yap

Henüz hesabın yok mu?

Kayıt Ol
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanılmaktadır.
Tamam