200₺ ve üzeri siparişlerinde kargo ücreti bizden! Üstelik 75₺ üzeri alışverişine de dilediğin kitap ayracı veya yapışkan üçlüsü hediye!

Eskiden odamda gereksiz çok eşya barındırırdım . Yüzlerce kalem birçok aksesuar, giymediğim kıyafetler, sadece ilk birkaç sayfası çözülmüş diğer sayfaları bomboş olan test kitapları , kullanılmamış defterler…

Ancak odamda bu kadar eşyanın olması beni birçok açıdan olumsuz etkilediğini düşünüp kullanmadığım her şeyi geri dönüşüme atmanın daha iyi olacağına kanaat getirdim ve hepsini teker teker ayırdım.

Minimal yaşamak tabi ki kolay değil ancak yavaş yavaş hayatınızdan eşyalarınızı atmanız , odanızın ya da evinizin daha ferah durması eminim hepinizin ayrı ayrı hoşuna gider.

Minimal yaşam tarzını sadece eşyalar değil de insanlar üzerinde de kullanmanızı tavsiye ederim . Sizin yaşam motivasyonunuzu düşüren , size faydası olmayan insanları hayatınızdan çıkartırsanız çevrenizle daha uyumlu bir hayat zamanla elde edersiniz.

Elbette aldığınız uzun zamandır sakladınız eşyaları atmak o kadar kolay olmayacaktır , size aniden tüm gereksiz eşyalarınızı geri dönüşüme atın diye tavsiye vermiyorum . Çünkü Minimal olmak aynı zamanda bunu uzun zaman sürdürebilmeyi ve fedakar olmayı da peşinden getirir.

  • Uzun zamandır kullanmadığınız ve sevmediğinizi düşündüğünüz kalemleri yavaş yavaş ayırın.
  • Size küçük gelen veya eskisi kadar giymediğiniz kıyafetlerinizi ayırın hatta o kıyafetlerinizi yardıma ihtiyacı olan insanlara dağıtın.
  • Eskiden anısı olup atmayıp köşelerde sakladığınız eşyalarını aslında çok da önemli olmadığını düşündüklerinizi atabilirsiniz.
  • Atmayacağınız tek şey size bu hayatta ile alakalı en çok şeyi katan kitaplarınız olsun.
  • Minimalist yaşamaya başladığınız andan itibaren birikimlerinizin artmaya başladığını ve daha özgür , rahat hissedeceğinizi gözlemlersiniz.
  • Minimal yaşam hayatınızda size kolaylık ve pratik sağlayacaktır kendinize ayırdığınız zaman çoğalacaktır.
  • Bu yaşam tarzının hayatınızda her alanda etkili olduğunu kısa süre içinde göreceksinizdir.

Benim kendi hayatımda gözlemlediğim yönlerini sizin için birazda olsa dile getirdim . Umarım aranızda uygulayanlar ve minimal yaşamanın ne kadar önemli olduğunu farkına varanlar olur.

Yakın zamanda diğer yazılarda görüşmek üzere…

Önceki Yazı

Merhaba Ben Daffy

Sonraki Yazı

Ders Çalışanlara Motivasyon Tavsiyeleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir ürün aramak için yazmaya başla
Sepet
Giriş Yap

Henüz hesabın yok mu?

Kayıt Ol
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanılmaktadır.
Tamam