Ders Çalışma, Kategorisiz, Kütüphane

Kitap Nasıl Yazılır? E-Kitap Yazarak Para Kazanmak

Kitap Nasıl Yazılır? Kitap Yazarak Para Kazanmak

Kitap nasıl yazılır, e-kitap yazarak para kazanmak mümkün mü gibi sorular, yazı yazma ve kitap okuma tutkusuna sahip olan bireylerin aklında bulunan sorulardan olabilir. Kitap yazmak için sahip olduğunuz fikirleri, içinizde bulunan yazma dürtüsü ve hikaye anlatma isteği ile bütünleştirmek gerekebilir. Oluşturulan karakterlerin hikayeniz ile etkileşime girmesi bir kitabın ana unsurlarındandır. Karakterlerinizi zihninizde oluşturmakla onları kağıda dökmek aynı şey olmayabilir. Bazı düşünürler kitap yazmak için çok kitap okumanın gerekli olmadığını savunurken bazıları da üretilmiş ürünlerin yazarlara katkı sağlayacağını savunur. Peki fikirlerinizi okuyuculara iletmek ve kitap yazmak için çok kitap okumak gerekir mi?

Kitap Nasıl Yazılır?

Kitap Nasıl Yazılır? Kitap Yazarak Para Kazanmak

Kitap Nasıl Yazılır? Kitap Yazmak İçin Çok Kitap Okumak Gerekir mi?

Kitap Yazmak İçin Çok Kitap Okumak Gerekir Mi?

Kitap Yazmak İçin Çok Kitap Okumak Gerekir Mi?

Sevdiğiniz bir müziği, müzik aletiniz ile çalabilmek için o müziği seslendiren sanatçıyı defalarca dinlemeniz gerekebilir. Tıpkı müzikte olduğu gibi, kitapta da geçmişte yazılan hikayeleri ve kitapları okumak oldukça önemlidir. Geçmişte yazılanları bilmeden var olan boşlukları fark etmek oldukça zordur. Okuyucular tekrar eden bilgilerden ziyade var olan boşlukları doldurabilen bilgileri tercih edebilir. Kendi türünüzde yer alan kitapları okumadan kendinizi diğer yazarlarla karşılaştırabilmek ve sizi diğerlerinden ayıran unsurların farkına varabilmek mümkün olmayabilir.

Kitap nasıl yazılır sorusuna karşı aradığınız cevapları okuduğunuz kitapların içerisinde bulabilirsiniz. Çok kitap okuyarak hayal gücünüzü ve kelime dağarcığınızı geliştirebilirsiniz. Farklı kitaplardan edindiğiniz bilgilerle kurgu gücünüzü de güçlendirebilirsiniz. Kitap okuyarak sahip olacağınız hayal gücünüz ile okuyucularınıza kitabınızda gezinti yapma fırsatı sunabilirsiniz. Okumak; hikaye yapısı ve olay örgüsü geliştirmede sizi güçlendirebilir. Öte yandan okuduğunuz kitaplar size çıkarım ve analiz yapma konusunda yardımcı olabilir. Kitap okuyarak ruhunuzu besleyebilir ve fikirlerinizi kitap haline getirerek zanaatinizi geliştirebilirsiniz.

E-Kitap Yazarak Para Kazanılır Mı?

E-Kitap Yazarak Para Kazanılır Mı?

E-Kitap Yazarak Para Kazanılır Mı?

Dijitalleşen dünyanın yeniliklerinden biri olan e-kitap, para kazanmanın yollarından biri haline geldi. Kitap yazarak para kazanmak için, e-kitap öncesi yazarlar, yayınevleri ve matbaalarla anlaşıp bir ücret dahilinde kitaplarını bastırırlardı. Kitap kapağı, sayfa sayısı gibi unsurlar dikkate alındığında kitap bastırmak oldukça maliyetli olabilir. Günümüz dünyasında yazarlar, bu maliyetten tasarruf etmek ve kitabını internet aracılığı ile herkes tarafından ulaşılır kılabilmek için e-kitap yazmayı tercih edebilir. Kitap yazarak para kazanmak e-kitap ile mümkün olabilir. Dijital kitap yazarak pasif gelir elde edebilirsiniz. Pasif gelir, kitabınızı oluşturduktan sonra kitabı uygun platformlarda e-kitap formatında yayınlayıp satışlardan kazanç sağlamaya denir. Başlangıçta kitabınızı oluşturmak için bir emek sarf eder sonrasında yalnızca satışları beklersiniz. Bu şekilde her satışta kazancınız artabilir. Çok sayıda e-kitap formatı bulunur. PDF ve Word gibi formatlarla e-kitabınızı oluşturabilirsiniz. E-kitabınızı Google Play Store, Apple Store, Amazon veya kendi web siteniz üzerinden yayınlayabilirsiniz. Kitabınıza dair kurguladığınız karakterleri ve mekanları dijital çizim programları ile kitabınıza yansıtabilirsiniz. Kitabınızı benzersiz çizimlerle zenginleştirebilmek için, çizim nedir ve çizim nasıl yapılır gibi soruların yanıtlarını araştırarak işe başlayabilirsiniz.

Kitap Yazmak İçin Eskiz Defteri

Kitap Yazmak İçin Eskiz Defteri

Kitap Yazmak İçin Eskiz Defteri

Kitap yazmak zaman isteyen bir süreçtir. Bu süreçte aklınızda bulunan detaylar unutulabilir ve kitabınıza eklemek üzere aklınıza gelen yeni fikirler bir anda uçup gidebilir. Bu nedenle; fikirlerinizi, hikayelerinizi ve bilgilerinizi kitap haline getirmekte kararlıysanız aklınızda bulunan tüm düşünceleri bir eskiz defterine not almanızda fayda vardır. Fikirleri eskiz defterinde saklamak hem onların kaybolmasını hem de üzerinde kolayca çalışabilmeyi sağlar. Bazen Defter, A5 boyutlarında ürettiği çizgisiz ve noktalı sayfaları ile fikirlerinizi kolayca kağıda dökmenizi sağlayabilir. Aynı zamanda içerdiği fikir tasarımları ile size kitap yazma sürecinizde ilham kaynağı olabilir. Kitabınıza dair detayları yanınızda taşıyabilmek için size hitap eden tasarım defterlere Bazen Defter ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir