Benden, Tavsiyeler

Keçeden Kitap Ayracı Yapımı | Kahve Kupası Kitap Ayracı Yapımı

Keçeden Kitap Ayracı Yapımı

Keçeden kitap ayracı yapımı, oldukça basit ve az malzeme gerektiren bir iştir. Gereken en önemli araçlardan biri, az da olsa el yeteneğidir. Eğer hiç el yeteneğim yok diyorsanız, endişelenmeyin, ayraç yapımı konusundaki tarifimiz sayesinde çok kolay bir şekilde keçeden kitap ayracı elde edebilirsiniz.

Üstelik kitap ve kahve ikilisinin uyumunu, kitabınıza kahve kupası kitap ayracı ekleyerek tam anlamıyla giydirebilirsiniz. Renk tercihleri bu konuda tamamıyla size kalmışken, isterseniz bej, isterseniz kahverengi, isterseniz yeşil ve isterseniz de kırmızı gibi çok tercih edilen renkler arasında kendiniz seçim yapabilirsiniz.

Ayraç yapımı esnasında sabırlı ve aceleci davranmamanız durumunda çok kolay bir şekilde, çok şık bir ayraç elde edebilirsiniz. Ayraç için fazla malzeme gerekmezken, bir keçe ile birçok ayraç yapabilirsiniz.

El yapımı ayraç konusunda kendinize güvenmiyorsanız, üzülmenize gerek yok. Sitemiz üzerinde size özel ayraç modellerine hemen alt kısımda bulabilirsiniz.

[adace_shop_the_post ids=”6863,6864″ id=”1595276167126″]

 

Keçeden Kitap Ayracı Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

Keçeden kitap ayracı yapımı için gerekli malzemeler, başlıktan da anlaşılacağı üzere 1 adet keçe ve beraberinde kullanılacak malzemelerdir. Kahve kupası tasarımını net bir şekilde alabilmek adına bir adet kalem, makas ve ayracı kitap arasında kaybetmemek adına kalın ten rengi ip, temel olarak gereken malzemelerdir.

Söz konusu malzemelere ek olarak, ayracı daha renkli hale getirebilmek adına boya kalemleri de kullanabilirsiniz. Ayraca boya kalemleri ile şerit, şekil çizimi ve isim ya da yazılar yazarak, tasarımını güçlendirebilirsiniz. Bunlara ek olarak, ayraç için yaptığınız şeritleri veya diğer şekilleri yapıştırmak adına güçlü bir yapıştırıcı da tercih edilebilir.

Kahve Kupası Ayraç Yapımı Tarifi

Keçeden kitap ayracı yapımı adına adım adım gitmek ve her adımı iyi bir şekilde takip etmek, başarılı bir tasarım çıkarmanıza yardımcı olur.

ADIM 1:

Keçeden Kitap Ayracı Yapımı Adım 1

Keçeden Ayraç Yapımı Adım 1

Öncelikle yuvarlak içine aldığımız yerdeki gibi bir kahve kupası kalıbını keçe üzerine çizmeniz gerekir. Böylelikle şekil olarak çok daha sağlıklı bir ayraç elde edebilirsiniz. Tükenmez, pilot, dolma vb. kalemlerle çizimi yaparsanız, keçenin üzerinde daha rahat çizim gerçekleştirebilirsiniz.

ADIM 2:

Keçeden Kitap Ayracı Yapımı Adım 2

Keçeden Ayraç Yapımı Adım 2

Kalemle keçe üzerine çizmiş olduğunuz kahve kupası şeklini öncelikle makasla kaba bir şekilde kesmelisiniz. Ardından fazlalık olan yerleri ve şekli bozan yerleri temizlemelisiniz. Kupanın tutulan kısmını falçata yardımıyla kesebilirsiniz. Böylelikle istenilen kupa şeklini elde edebilirsiniz. Çeşit olması açısından farklı renklerdeki keçelerden de aynı şekli ve tasarımı çıkarmanızı önermekteyiz.

ADIM 3:

Keçeden Kitap Ayracı Yapımı Adım 3

Keçeden Ayraç Yapımı Adım 3

Kahve kupasına daha şık bir tasarım kazandırabilmek adına kupanın üstündeki şeritleri, ister sarı isterseniz farklı renklerle keçeden oval bir şekilde kesip, direkt olarak kupanın üzerine yapıştırabilirsiniz. Ayrıca bardağın içerisinde kahve varmış gibi bir görüntü elde edebilmek adına, elips şeklinde bir kesim daha yapabilirsiniz.

Sonrasında kesmiş olduğunuz şerit ve elips şekillerini, güçlü bir tutkal vasıtasıyla fincana kahve kupası tasarımınıza yapıştırabilirsiniz.

ADIM 4:

Keçeden Ayraç Yapımı Adım 4

Keçeden Ayraç Yapımı Adım 4

4. ve son adımımızda ise ayracın kitap arasında kaybolmaması ve okuma sonrasında kalınan sayfanın iyi bir şekilde takip edilebilmesi adına bir ip bağlantısı elde etmeliyiz.

Görselde yer alan ip gibi bir ip kullanırsanız, ayracın tasarımıyla daha uyumlu olur. Bu konuda seçim tamamen size aittir. İpin bir ucunda ayraç, diğer ucunda ise kaybolmasının önüne geçen sap benzeri bir tasarımın olması gerekir. Bu tasarımı çizim yapmadan direkt olarak el ile keçeyi keserek elde edebilirsiniz.

Sap benzeri tasarıma ise yaratıcılığınıza bağlı olarak birçok yazı veya görsel ekleyebilirsiniz. Sap ile ayracı tutacak olan ipin uç kısımlarını güçlü bir yapışkan vasıtasıyla yapıştırmanız gerekir. Ayrıca bu yapışkanın kurumasını beklemek de büyük önem taşır. Söz konusu bağlantıyı gerçekleştirmenizin ardından ayracınız kullanıma hazır hale gelecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir