Benden, Motivasyon

Home Office Nedir? Home Office Çalışmanın Avantaj ve Dezavantajları

Home Office Nedir?

Home office nedir ve home office çalışmanın avantaj ve dezavantajları nelerdir soruları son dönemlerde pandemi sebebiyle aklınızı kurcalayan sorulardan olabilir. Pandemi sebebiyle yaygınlaşan ev ofis çalışma sistemi, ofiste gerçekleştirdiğiniz işleri evinizden yürütmenize denir. Home office, salgının sebep olduğu hastalıktan çalışanları korumak ve bu sırada işlerin devamlılığını sağlamak üzere kullanılan bir sistemdir. Evden çalışmak; motivasyon, özdenetim ve disiplin gerektiren bir sistemdir. Uzun vadede, ev ortamının dikkat dağıtıcı unsurlarına boyun eğmemek ve motivasyonu kaybetmemek bu sisteme ayak uydurabilmek için oldukça önemlidir. Home office çalışma modeli; istihdamı ve iş sürekliliğini sağlamak amacıyla hem çalışanlara hem de işverenlere birçok fayda sağlar. Home office çalışmanın avantaj ve dezavantajları doğru bir şekilde yönetildiği takdirde, bu çalışma sistemi ile verimliliği en üst düzeye taşıyabilirsiniz. Evden çalışırken günlük rutin hazırlamak ve yapılan işleri deftere not almak hem motivasyonunuzu artırabilir hem de işten aldığınız verimliliği yükseltebilir. Bazen Defter‘in sahip olduğu tasarım defterler bu süreçte size eşlik edebilir.

Home Office Nedir?

Home Office Nedir?

Home Office Nedir? Home Office Çalışmanın Avantaj ve Dezavantajları

Home Office Çalışmanın Avantaj ve Dezavantajları

Home Office Çalışmanın Avantaj ve Dezavantajları

Pandemi nedeniyle şirketiniz home office çalışma modelini benimsemiş olabilir. Home office çalışmanın avantajları ve dezavantajları vardır. Kalabalık olan ofisiniz ve sürekli işi olan ofis arkadaşlarınız zaman zaman dikkatinizi dağıtabilir. Öte yandan işyerine ulaşmak için sarf ettiğiniz çaba, hem dikkat hem de motivasyon kaybına sebep olabilir. Bu dikkat dağınıklığını evinizde kendinize ait bir çalışma alanı oluşturarak engelleyebilirsiniz. Hazırladığınız çalışma ortamı home ofis nedir sorusunun cevabı olabilir. Ayrıca işe gitmek ve tekrar eve dönmek için harcadığınız zamanı kendinize ve işinize ayırabilirsiniz. İşyerinin ve ulaşım koşullarının sebep olduğu stresten ve dikkat dağınıklığından uzaklaşarak kendi ortamınızda çalıştığınızda daha üretken olabilirsiniz.

Home office çalışmanın avantaj ve dezavantajları ve evden çalışma koşulları tamamen size bağlıdır. İstediğiniz çalışma ortamını oluşturarak üretkenliğinizi artırabilirsiniz. Çalışma ortamınızın yanı sıra çalışma saatleriniz de genellikle size bağlıdır. Şirketinizin sizden istediği bir takım işler vardır. Home office modeli ile sahip olduğunuz esnek çalışma saatleri sayesinde, işlerinizi kendinizi en üretken hissettiğiniz saatlerde tamamlayabilirsiniz. Esnek çalışma saatleri ile bir yandan da ailenizle vakit geçirebilirsiniz. Tüm bunlar home office avantajları arasında yer alır.

Ancak avantajlarının yanı sıra home office çalışma mosdelinin bazı dezavantajları da bulunur. Şirketinizde bulunan ergonomik mobilyaların evinizde bulunmaması bu dezavantajların başında yer alabilir. Evinizde ergonomik ofis mobilyalarına sahip olmadığınız için evden çalışma sürecinde bazı bel, boyun ve sırt ağrıları ile karşılaşabilirsiniz. Bu ağrıları çalışma sandalyenizin sırtına ince bir yastık veya katlanmış havlu koyarak hafifletmeniz mümkün. Bunun dışında, ofiste olduğu gibi evinizde de dikkat dağıtıcı unsurlar olabilir. Öz disiplin sağlamadığınız sürece televizyon, telefon, aile üyeleriniz işinizi yüksek performans ile gerçekleştirmenize engel olabilir. Ev ve ofis işlerinizi birbirinden ayırarak çalışma saatlerinizi daha verimli değerlendirebilirsiniz.

Evden Çalışırken Motivasyonumuzu Nasıl Arttırırız? Evden Çalışırken Deftere Not Almak

Evden Çalışırken Motivasyonumuzu Nasıl Arttırırız?

Evden Çalışırken Motivasyonumuzu Nasıl Arttırırız?

Home office çalışma yöntemi ile iş hayatınızı sürdürüyorsanız gün boyu motivasyonunuz değişkenlik gösterebilir. Home office çalıştığınız dönemlerde bu motivasyon değişikliğinizin ne zaman olacağını bilmek ve bu doğrultuda bir günlük rutin planı hazırlamak size yardımcı olabilir. Home office ve freelance çalışanlar için home office disiplini kazanmak oldukça önemlidir. Günlük rutin oluşturmak ve devamlılığını sağlamak için, güne işe gidecekmiş gibi hazırlanarak başlayabilirsiniz. Uyku kıyafetlerinizden kurtulup çalışma masasına oturduktan sonra ilk işiniz tüm gününüzü planlamak olabilir.

 

Evden Çalışırken Deftere Not Almak

Evden Çalışırken Deftere Not Almak

İş planı hazırlamak için kendinize sizi motive edebilecek bir defter satın alabilirsiniz. Bazen Defter’in defter tasarımları içerdiği eğlenceli fikirler ve görseller ile günlük rutininize uyum sağlamanız için sizi teşvik edebilir. Planınıza çalışma saatlerinizi, iş yoğunluğunu ve mola sürelerini dahil edebilirsiniz. Doğru planlama yöntemleri ile home office nedir ve ne değildir ayrımını kolayca yapabilirsiniz. A5 boyutunda tasarlanan bu çizgisiz defterlere günlük rutininizin yanı sıra gün içerisinde ilgilendiğiniz işleri de not alabilirsiniz. Defterinize doğru notları almak, işinizi en iyi şekilde yapmak için ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahip olduğunuz anlamına gelir. Rutininizde yer alan görevlerinizi tamamladıkça görevin üzerini çizebilir veya tik işareti ile işaretleyebilirsiniz. Bu teknik oldukça basit ancak motive edici özelliğe sahip. Evden çalışırken deftere not almak için Bazen Defter’in Üçlü Tasarım Defterleri, Çizgisiz Deri Defterleri ve benzersiz tasarımlar içeren Kumaş Ciltli Defterlerinden yararlanabilirsiniz. Tüm tasarım defterlere ayrıcalıklı fiyatlarla sahip olmak için vakit kaybetmeden Bazen Defter’i ziyaret edebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir