100₺ ve üzeri siparişlerinde kargo ücreti bizden! Üstelik 49₺ üzeri alışverişine de dilediğin kitap ayracı üçlüsü hediye!

Hayat üzerine kısa bir sorgulama

İnsanlar neden böyle hüzünlüdür. İçinde bir acı var ama sen bunun ne olduğunu bilmiyorsun. En kötüsü de bu ya işte. Acı çekiyor insanlar ama ne için veya kim için? Nedeni bilinmiyor çoğu zaman.. Neden hayatta bir şeyler yapmak istediğinde cevabını bilmediğin sorular çıkıyor karşına? En basit soru ben kimim oluyor. Ama cevabını bilmiyorum, siz biliyor musunuz? Zaten bu hayat denen şey de bunu çözmek için değil midir? İnsanın içindeki acı cevabını bulamadığı sorular veya belirsizliklerdir. Kimim ben? Kimsin sen? Neden buradayım/buradasın? Ne için veya kim için yaşıyorum/yaşıyorsun? İçimizdeki acı hüzünle karışık özlem. Sanki bir şeyler yaşamışsın ve hatırlamıyorsun. Sanki önceki hayatında eksik, tamamlanmamış şeyler şu an senin canını yakıyor. Ama yoğun bir şekilde hissediyorsun bu duyguyu. Bu duygunun canı cehenneme! Hayatının görüntüsü bulanıktır böyle durumlarda. Ve ben bu hissi hissettiğimde beri hayatımın görüntüsü bulanık. Umarım görünmez olmaz. Evren sana bir oyun oynar seninle eğlenir sense acı içinde yaşarsın. Bu ne zaman bitecek? Ne zaman rahata kavuşacağım? Ölünce mi? Çok saçma. Bilmiyorsun ne olduğunu ne yaptığını kendine? Umarım kararlarında vazgeçmezsin. Umarım refaha erişirsin. Umarım…

 

Önceki Yazı

İnsan Ruhu Üzerine

Sonraki Yazı

ÇOCUKLUĞUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir ürün aramak için yazmaya başla
Sepet
Giriş Yap

Henüz hesabın yok mu?

Kayıt Ol
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanmaktayız.
Tamam Daha fazla bilgi