100₺ ve üzeri siparişlerinde kargo ücreti bizden! Üstelik 49₺ üzeri alışverişine de dilediğin kitap ayracı üçlüsü hediye!

GÖNÜL KARDEŞLİĞİ

Sizce kardeş olmak demek sadece aynı anne ve babaya sahip olmak demek mi? Duyguların, düşüncelerin ve insanlığın kardeşliği olamaz mı?

Aynı güneşle uyanıp aynı yıldızla uyuyorsak, aynı yolda yürüyüp farklı işlere dalıyorsak, aynı göle taş atıp mehtabı seyrediyorsak eğer, farkına varmasak ta kardeş olmuşuz biz. Kardeşlik duygusunu paylaşmak için aynı şehir de yaşamak yetmez bazen insana. Uzaklardan bir can arar kendine. Birkaç sıcak kelime ile yoğrulmuş, samimi duygularla beslenmiş içten söylenen cümleler kardeş olmak için yeterlidir bence.
         Sevgiyle yol alırsak eğer mesafeler ne kadar uzun olursa olsun kısalır gözümüzde. Yürek bedenden önce ulaşır çünkü gitmek istediği yere.

Aynı dili konuşmamız gerekmez kardeşiz demek için. Farklı acılara aynı gözyaşlarıyla cevap vermemiz, elini tutamasak ta gönlümüzün kancasına taktığımız yardımsever gülücükleri dünyanın bir ucuna gönderebilmemiz yeterlidir.
         Önce “BEN” yerine “SEN” diyebilmek, kendinden önce başkalarının mutluluğunu düşünebilmektir kardeşlik. Kahkaha kadar gözyaşını, sohbetler kadar sessizliği de zevkle paylaşıp hep beraber birlik olmaktır.
         Gözden uzak olan gönüle  daha yakındır bence. Aslında göz gördüğüne inanır, gönül ise gözün göremediklerine… Uzaklarda da olsa hisseder. Gözümüzün göremediği ama gönlümüzün hissettiği tüm kardeşlerimize…

Önceki Yazı

YIKIK GECE

Sonraki Yazı

OKUL HAYATI BİTİNCE HAYAT OKULU BAŞLAR

GÖNÜL KARDEŞLİĞİ” için 2 yorum var

  1. Bugünlerde TV’de dönen bir dizide de söyledikleri gibi “Asıl olan kan bağı değil can bağıdır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Telli Defterlerimizi Gördün Mü?

Bir ürün aramak için yazmaya başla
Sepet
Giriş Yap

Henüz hesabın yok mu?

Kayıt Ol
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanılmaktadır.
Tamam