Benden

Gafil dil-i zarov’un tuhaf istekleri

En zoru da ne biliyor musun umudunu kaybetmek, ağlamak istesen de ağlayamamak, içinden geldiği gibi konuşamamak, aslında uyuyamamak, acını dindirecek bir şeyler bulamamak. Çaresizce sabah olmasını beklemek hiçbir şey yapamadan öylece biraz daha yaklaşmak için ölüme ve yaşama.

Göğsüme uzun bir yarık açmak istiyorum böyle derin, uzun. Ve içimdeki birikmiş olan kirleri pislikleri bir bir temizlemek istiyorum. Bayram temizliği yapmak istiyorum. Esas sahibi için hazırlamak istiyorum gönül tahtımı. İçimde olan diğer her şeyi kilerde kavanoz dizer gibi yerli yerine koymak istiyorum. Gerçekten içime çektiğim nefesler almak istiyorum. Ve hakikat ile çıkacak seslerim olsun istiyorum.

Gafil dil-i zarov’un tuhaf istekleri” ile ilgili yorumlar;

  1. K. A dedi ki:

    Yolları önumuze serilsin, ışıklar surekli yesile dönsün hesabım bu ise kalbi sahibine birakmali, içim onunla disim hedefine giderken guvenle yollar bile hizmetkar olur.

    1. Dil-i zarov dedi ki:

      Ki içimi ve içimin tamamını O’na bıraksam, verdiği güven ve derin serinlik ile felaha erer belki hem dünyam hem ahiretim. Umulur ki bütün dileyenlerin kalbi serin ve pak su ile O’nun tarafından bütün kirlerden arındırılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir