100₺ ve üzeri siparişlerinde kargo ücreti bizden! Üstelik 49₺ üzeri alışverişine de dilediğin kitap ayracı üçlüsü hediye!

Filistin’de Çocuk Olmak

Bir çocuk koşuşturuyor Gazze sokaklarında. Saçları Kubbetu’s Sahra kadar sarı, gözleri Kıble Mescidi gibi siyah; buram buram Kudüs kokan bir çocuk. Taşlı yollarda çocukluğunu yaşamaya çalışıyor. Topunun kaçtığı her moloz parçasıyla anıları hançer gibi saplanıyor o minik ama devasa acılara göğüs germiş yüreğine. O diğer dünya çocukları gibi değil. Düştüğü zaman ağlamaz, anında kalkar bir elif misali dimdik. Düşmandan kaçmaz, onlardan korkmaz. Her daim elif gibidir onların karşısında. Zulme “لا” diyerek baş kaldırır. Kendi küçük, yüreği büyük bir Filistin çocuğudur çünkü. Annesine karşı gelmezdi, vav gibi eğilirdi onun karşısında. Eğer hayatta, yanında olsaydı. Ama yapamazdı. Artık o, koskoca karanlık ve kirli dünyada tek başınaydı. Lâkin o biliyordu “Allah sabredenlerle beraberdir” ve unutmuyordu elbet bir gün annesinin yanında olacağını. Cennet bahçelerinde ona kucak açmış bekleyen annesine koşup sımsıkı sarıldığı anı sabırla bekliyordu. İşte yine bir İsrail saldırısı… Diğer ülkelerde gökten yağmur yağarken Gazze’de bomba yağıyordu. Gökte bomba, yerde Siyonist askerlerin kurşunları… O hâlâ korkmuyordu, üzerlerine doğru gidiyordu insan kılığına bürünmüş şeytanların. Biliyordu ki “Zafer Allah’ındır” Şehadet getirerek yürüdü onlara doğru… Küçücük çocuğun cesaretinden korkan şeytanlaşmış varlıklar, tek dayanağı olan silaha tutundu… Ve vuslat… Filistin yürekli çocuk son kez şehadet getirdi. Artık mutluydu… O karanlık, kirli dünyadan kurtulmuştu. Annesinin yanına cennet bahçelerine gitmişti… Dünyadan bir melek daha göçmüştü…

Önceki Yazı

Çok Geç Olmad…

Sonraki Yazı

ÇOCUK adam

Filistin’de Çocuk Olmak” için 7 yorum var

  1. Ah benim cânım arkadaşım 🌿
    Ne de güzel olmuş bu böyle… Sen yazar olsana 😜😍
    Ben de yazar olurum, birlikte imza günlerine gideriz 😹

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir ürün aramak için yazmaya başla
Sepet
Giriş Yap

Henüz hesabın yok mu?

Kayıt Ol
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanılmaktadır.
Tamam