100₺ ve üzeri siparişlerinde kargo ücreti bizden! Üstelik 49₺ üzeri alışverişine de dilediğin kitap ayracı üçlüsü hediye!

Düşmek İnsan Olmaktandır

Yere düşmek çok insáni  bir şey yani ayağın bir yere takılırsa düşersin. Önüne taşlar döşenmişse düşersin. Takılıp düşersin işte.. Çocukken de düşüyorduk büyüdük değişen bir şey olmadı yine düşüyoruz. 

Ben çok mutluyum bundan düşebilmekten çok mutluyum. Hayatta hiç düşmeyenler de var.  Hep ayakta kalan, koşullar ne olursa olsun, şartlar ne olursa olsun, rüzgar nerden eserse essin, hep ayakta kalanlar var mesela. Öyle bir insan olmayı istemezdim. Düşen, düşebilen insan olmayı yeğlerdim. Çünkü eğer düşersen ayağa kalmak için bir sebebin vardır. Ayağa kalkmak içinde mücadele etmen gerekir. Mücadele dediğin şey de zaten hayatın anlamıdır. Hep ayakta kalanlar her şartta ayakta kalanlar, her koşulda ayakta kalanlar acaba ne için yaşıyorlar? Amaçları ne? Kendileri için yaşıyorlar sadece kendileri için yaşıyorlar. Çünkü öyle olmasa düşebilen, kalmak için mücadele edebilen, ayağa kalkmaktan vazgeçmeyen bir birey olsalar onlar da senin benim gibi başkalarının derdine de kafa yorarlar. Mesela düşeni kaldırmaya çalışırlar ve kimsenin önüne taş dizmezler, kimsenin ayağına çerme takmazlar çünkü onların ayakta kalmaları için birilerinin düşmesi gerekir böyle bir denklem var. Sürekli ayakta kalanlar, her koşulda şartlar ne olursa olsun ayakta kalanlar, ayakta kalabilmek için senin benim düşmemize ihtiyaç duyarlar. Onların  kendileri için mücadele etmek, ayağa kalmak için mücadele etmek ya da düşeni kaldırmak için mücadele etmek gibi bir dertleri yoktur. Onlar kendileri için yaşarlar.

  • Hep ayakta kalmayın biraz da düş’ün “Düşmek insan olmaktandır.” Hep ayakta kalmaksa,  insanlıktan biraz uzaklaşmaktır…
Önceki Yazı

Hayatımızdaki Gibiler

Sonraki Yazı

Bir Uçurum Kenarında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Telli Defterlerimizi Gördün Mü?

Bir ürün aramak için yazmaya başla
Sepet
Giriş Yap

Henüz hesabın yok mu?

Kayıt Ol
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanılmaktadır.
Tamam