100₺ ve üzeri siparişlerinde kargo ücreti bizden! Üstelik 49₺ üzeri alışverişine de dilediğin kitap ayracı üçlüsü hediye!

Dün için “Control + Z” yok arkadaşım

Mutlu olmak için çok da fazla birşeye gerek yok gibi, ne dersin? Hep aynı klişe sürüsü, hep farklı yakınmalar dert yanmalar, planları mahvolmalar… Daha çok çok birçok kötü olumsuz iç karartan şey sayacaksın, bir de üstüne hayallerim vardı onlar da olmadı diyeceksin diye gireceksin muhabbete. Yanlış bunlar arkadaşımz dur hiç başlama ! Hayaller olacak tabi, ama gerçek olmayınca nedir bu tavırlar? Hayal kırıklığı olacak ki, yenilerini kurman için daha çok motivasyonun olsun. Ya hepsi bütün aklından geçenler, tüm istediklerin gerçekleşseydi ne olurdu, bir düşünsene. Dur ya da bu kısmı hiç hayal bile etme ! İnsanı hayata bağlayan sahip olabildikleri kadar olamadıklarıdır da aslında. Peşinden gitme arzusu, inatlaşmak, hırslanmak, hedef koymak, çalışmak, rekabet etmek, çaba göstermek ve aslında istediğin yeni hayallaer kurduğun herşey ama herşey yapamadıkların için aslında bu hayatta. Kırılsın bazı hayallerin, bırak olmasın. Daha güzellerini yarat, daha iyilerini yakıştır kendine, düzelt orasını burasını otursun iyice üstüne. Sen sana yakışanı deneye yanıla bulacaksın. En çok istediğini aslında istemediklerini görerek anlayacaksın. Sende en güzel duranını, sana uymayanı gördüğünde anlayacaksın. Üzülme o yüzden. Hayallerin, senin kendi oyuncakların. Onlarla istediğin gibi oynayabilirsin. Oyun bitti diye oyun oynamaktan vazgeçer mi hiç insan? Ya da boşver hayal falan konuşmayalım. Bak şurada kısacık sürede hayal meyal falan filan derken bile an’ı kaçırdık yine !!! Hayallerinin peşinden gitmek böyle birşey değil arkadaşım, unutma ki gerçek var. Sen önce elindeki taşlarla hangi oyunları oynayabiliyorsan, onun tadını çıkar. Yarın için ne oynayacağını çok düşününce, bugünkü oyuna zaman kalmadı dimi? Seviyorum bu hallerimizi 🙂 Bir başlıyoruz seninle tanışmaya konuşmaya sonra bir bakıyoruz sen anlamışsın beni, ben anlatmışım seni sana, sonra bir yüzleşmişiz seninle, sonra anlamışsın yine ben aslında sen. Keşke sen gibi bir arkadaşım olsaydı diyerek kursan hayallerini, geçsin karşıma konuşalım hiç çekinmeden doğru dürüst desen, sonra tanıştırsam seni sana en sen halinle, sonra anlasan ki en güzel hayaldir belki de gerçek seni bulmak en şeffaf haliyle. Unutma ki en zor olan yarın, bugünün hayalini kurmak zorunda kalmandır! Önce güzel yaşa, sonra hayal kurarsın arkadaşım.

Önceki Yazı

YALNIZLIĞIMLA BAŞ BAŞA

Sonraki Yazı

ŞİDDETİN İZİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Telli Defterlerimizi Gördün Mü?

Bir ürün aramak için yazmaya başla
Sepet
Giriş Yap

Henüz hesabın yok mu?

Kayıt Ol
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanılmaktadır.
Tamam