200₺ ve üzeri siparişlerinde kargo ücreti bizden! Üstelik 75₺ üzeri alışverişine de dilediğin kitap ayracı veya yapışkan üçlüsü hediye!

Ders Çalışanlara Motivasyon Tavsiyeleri

Merhaba  ?

Belki beni Instagram’dan tanıyor olabilirsiniz , tanımıyorsanız kendimi tanıtayım. Adım Elif , 24 yaşındayım . Bu sene DGS sınavına hazırlanıyorum ve Bilgisayar Mühendisliği bölümünü kazanmak istiyorum. Instagram’da bir kitap sayfam var; sadece kitap yorumu değil nasıl ders çalışıyorum, nerelere gidiyorum, motivasyonumu kaybetmemek için neler yapıyorum gibi fotoğraflar paylaşıyorum.

Dershanem bu hafta başlıyor ve sadece hafta sonları var, bu benim için mükemmel çünkü hafta içi ders çalışıp, hafta sonu için konulara hazırlık yapıp dershaneye bilgili bir şekilde gideceğim. 

Nasıl motivasyonumun düşmediğini anlatayım biraz. Beni kırtasiye malzemeleri aşırı mutlu ediyor ve sürekli kalem ve defter alıyorum. Aldıkça daha çok ders çalışma isteğim artıyor ve çalışıyorum. Yakın arkadaşlarım ile buluşup konuşuyorum ve ailem her zaman yanımda. 

Ders çalışırken bunaldığınızda anında bırakın dersi çünkü devam ettikçe daha çok sıkılıyorsunuz.15 dakika ara verin, yüzünüzü soğuk su ile yıkayın çok faydası oluyor; kendinize bir kahve yapın. Şimdilik ben bunları yaparak motivasyonumu koruyorum. Siz de yapabilirsiniz. Kendinize çok iyi bakın ??

Önceki Yazı

Yazmanın Terapi Etkisi

Sonraki Yazı

kitapciikiiz Kimdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir ürün aramak için yazmaya başla
Sepet
Giriş Yap

Henüz hesabın yok mu?

Kayıt Ol
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanılmaktadır.
Tamam