Benden, Ders Çalışma, Kütüphane, Motivasyon

Ders Çalışanlara Motivasyon Tavsiyeleri

Merhaba  ?

Belki beni Instagram’dan tanıyor olabilirsiniz , tanımıyorsanız kendimi tanıtayım. Adım Elif , 24 yaşındayım . Bu sene DGS sınavına hazırlanıyorum ve Bilgisayar Mühendisliği bölümünü kazanmak istiyorum. Instagram’da bir kitap sayfam var; sadece kitap yorumu değil nasıl ders çalışıyorum, nerelere gidiyorum, motivasyonumu kaybetmemek için neler yapıyorum gibi fotoğraflar paylaşıyorum.

Dershanem bu hafta başlıyor ve sadece hafta sonları var, bu benim için mükemmel çünkü hafta içi ders çalışıp, hafta sonu için konulara hazırlık yapıp dershaneye bilgili bir şekilde gideceğim. 

Nasıl motivasyonumun düşmediğini anlatayım biraz. Beni kırtasiye malzemeleri aşırı mutlu ediyor ve sürekli kalem ve defter alıyorum. Aldıkça daha çok ders çalışma isteğim artıyor ve çalışıyorum. Yakın arkadaşlarım ile buluşup konuşuyorum ve ailem her zaman yanımda. 

Ders çalışırken bunaldığınızda anında bırakın dersi çünkü devam ettikçe daha çok sıkılıyorsunuz.15 dakika ara verin, yüzünüzü soğuk su ile yıkayın çok faydası oluyor; kendinize bir kahve yapın. Şimdilik ben bunları yaparak motivasyonumu koruyorum. Siz de yapabilirsiniz. Kendinize çok iyi bakın ??

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir