100₺ ve üzeri siparişlerinde kargo ücreti bizden! Üstelik 49₺ üzeri alışverişine de dilediğin kitap ayracı üçlüsü hediye!

Çocukken Kalabalıktır İnsan

İnsan çocukken kalabalıktır. Zihnimizde dolaşan hayallerimiz kadardır gökyüzümüz, oyuncaklardan yaptığımız kadar büyüktür evimiz, tek derdimiz yarın hangi oyunu oynamaktır. Ya da sabah kalktığımızda hangi mesleği edinsek. Hayalimizdeki kadar kıyafetimiz vardır. Her şey ile yetiniriz. Markete gider her şeyi alırız ama ödediğimiz para gerçek olandan daha güzeldir. Bir çikolata için sokaktaki taş ile ezilmiş bir gazoz kapağı veririz bakkal amcaya. Bakkal amca da anlayışlı bir arkadaşımız olur, çikolatanın yanına bir tane de şekeri tutuşturur avucumuza. Çamurdan kocaman pasta yaparız mesela…yapraklardan sarma. Belki hiç tadamayacağımız yemeklerdir ama o an yaşadığımız neşeyi de hiç bir zaman tadamayacağızdır. Kalbimiz değil üstümüz kirlenmiştir bizim. Hayattaki tek acımız bisikletten düştüğümüzde dizlerimizde oluşan yaralarımızdır. Ne zaman ki gazoz kapağı paralarimiz bitmiştir veya çamur pastamız kalmamıştır ya da üstümüz değil kalbimiz kirlenmiştir işte biz o zaman yalnız kalmışızdır.

Önceki Yazı

ACI

Sonraki Yazı

ZEMHERİ’DEN BAHAR’A

Çocukken Kalabalıktır İnsan” için 15 yorum var

 1. Evet , çocukluk.. Bizi geçmişe götüren her şeyi kaleme almışsın. Yaşadığımız her gün bir sonraki günün geçmişi oluyor. Güzelleştirmek , temiz anılar bırakmak bizim elimizde .
  Yolun başındasın canım. Kalemin güçlü olsun ?

 2. Rabbim böyle küçük mutluluklarla büyük huzur kapıları açsın önümüzde değindiğin şey herkesin bam teline dokunmuştur eminim devamını beklıyorum ???

 3. İnsan büyüdükçe çocukluğunu yavaş yavaş unutur ne üzücü bir şey demi ama bu yazı beni çocukluğuma götürdü harika eline yüreğine sağlık canım

 4. Hayatın karmasında çocukluğumuz eşsiz bir hazine. Saf ve masum telaşlarımız, hayallerimiz, umutlarımız… İşte o zaman yalnız değildik.

 5. Gerçekleri bu kadar net anlatabilmek, unuttuklarımizi hatırlattı mükemmel bir anlatım eline sağlık.

  • Güzel yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum. Sadece üstümüzün kirlendiği anlarınız olur inşallah.?

  • Güzel yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum. Sadece üstünüzün kirlendiği anlarınız olur inşallah.?

 6. Ne akıcı bir anlatım.Yüreğine sağlık ❣️Sanırım kalbimiz kirlendi ama umudumuz hep içimizdeki çocukta saklı .

 7. Okurken istemsizce çocukluğuma gittim. Asıl mutluluğu, sevinci, kalabalıklığı, yani gerçek duygu ve yaşanmışlıkları orda yaşamışım. Büyüdükçe ne kadar yalnız kaldığımı bu güzel yazıyla fark ettim. Yüreğine sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir ürün aramak için yazmaya başla
Sepet
Giriş Yap

Henüz hesabın yok mu?

Kayıt Ol
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanmaktayız.
Tamam Daha fazla bilgi