100₺ ve üzeri siparişlerinde kargo ücreti bizden! Üstelik 49₺ üzeri alışverişine de dilediğin kitap ayracı üçlüsü hediye!

ÇOCUK adam

Siyah şapkalı bir adam, elleri cebinde karları kıtırdatarak yürüyordu. Hani, karın bir sesi vardır ya ezilince.

Hava, soğuk olmasına rağmen yumuşaktı. Lapa lapa kar yağıyordu. Gecenin karanlığında, sokak lambasından çok güzel görünüyordu kar yağışı. Adam köşenin birinde durdu. Kafasını kaldırdı ve lapa lapa, sakin ve sanki hiç acelesi olmayan yere düşen minik kar topluluklarını seyre daldı. Sonra çocuklar çıktılar sokağa, kartopu oynamaya başladılar. Biri, arkadaşını tam kafasından vurdu. Diğeri sırtından. Bir diğeri ona karşılık verdi, tam suratının ortasında patladı kartopu. Çocuklar kahkahalar atarak oyuna devam ettiler.

Adam, monoton hayatının ne kadar sıkıcı olduğunu düşündü. Resmi bir kıyafet giyince ona yakışmayan bir hareketi hemen eleştiriyoruz diğer insanlar. Ciddi olmak lazımmış… Halbuki, mesela, çocuk olmak vardı. Çocukken hiçbir şeyi umursamazdın ki… Akşam ezanına kadar doyasıya oynar, sonra eve girerdin istemeye istemeye.

Adam düşüncelerinden ayrıldı aniden. Bir kartopu mantosuna isabet etmişti. Çocuklar korku dolu gözlerle baktılar adama. ‘Özür dileriz.’ dediler hep bir ağızdan. Adam gülümsedi. Çocuklar şaşırdı. ‘Sorun değil. Ben de sizinle oynayabilir miyim?’ dedi ve bir kartopu yaptı. Çocuklar kaçışmaya başladılar. Adam birine isabet ettirdi. Bir başkası adama doğru savurdu kartopunu, ama üzerinden geçip gitti. Çocuklar bir o yana bir bu yana kaçıştılar. Adam, yeniden çocuk oldu sanki. Sonra bi baktılar, bir başka adam daha gelmiş. Yerden aldığı karları birleştiriyor. Bir kadın kardan adam yapmayı öğretiyor minik kıza. Yaşlı bir çift, sıcacık çay ve kurabiye ikram ediyor sokaktaki diğer insanlara…

Herkes çocukluğuna döndü bir an. Dünyanın, hayatın koşturmacasından uzak…

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Çocukluğunuzu kaybetmemeniz temennisiyle. Muhabbetle… 🤍

Önceki Yazı

Filistin’de Çocuk Olmak

Sonraki Yazı

Yine Yeni Bir Başlangıç

ÇOCUK adam” için 4 yorum var

  1. Çocukken ki masumluğumuzu hayatımız boyunca koruyabilsek n’olurdu sanki 🍃
    İnsanlar değişiyor kin,nefret,hile hepsiyle beraber masumluğunu yitiriyor. Masumluk sadece çocukların oluyor. O da onların olsun. Ellerinden bir dünya aldık masumluğu da onlara bırakalım. 🍂

    • Çocukların masumluğu ve temizliği yönetmeli bu dünyayı. O zaman ne savaş kalır ne de ölüm…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir ürün aramak için yazmaya başla
Sepet
Giriş Yap

Henüz hesabın yok mu?

Kayıt Ol
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanılmaktadır.
Tamam