100₺ ve üzeri siparişlerinde kargo ücreti bizden! Üstelik 49₺ üzeri alışverişine de dilediğin kitap ayracı üçlüsü hediye!

Boş

Bakıyorum da, insanlar aynı. Nereye dönersem döneyim, birbirinin kopyası. Aynı mizah anlayışı, aynı hareketler, aynı kıyafetler… Hatta daha da ileriye taşınan ‘aynılaşma’ çabası.

Eskiden olsa pişti olmama kaygısı taşırdı insanoğlu. Oysa şimdilerde bu durum aksini gösterir, insanlarımız “Üstündekinden nerede bulabilirim?” der oldu. 

Bu durum artık baydı. Sosyal medya artık bir kaçış noktası olmaktan çıkıp hayatımız oldu. Ne gerek vardı, kısa olduğunu bildiğimiz zamanı başkasının hayatını, giyimini ve kendisini eleştirerek geçirmeye? Bize ait olan zamanı, anlarımızı neden bir başkasıyla öldürüyoruz ki? Neden hayatına dahil olamayacağız kişileri özeline değin takip ederek sınırları unutur olduk? 

Ben isterdim ki; insanlarımız sahip oldukları dünyanın kıymetini bilsin. İçinde bulundukları anı şans olarak sayıp başka şeylerle, özellikle de kendilerini ilgilendirmeyen şeylerle, heba etmesinler.

Ben isterdim ki; insanoğlu sosyal medyanın kölesi değil de kendi yaşamlarının sahibi olsunlar.

Aslında çok şey isterdim.

İyiliğe, güzelliğe, sevgiye, zamana dair uğraşlarımız, “Acaba dünyayı daha nasıl yaşanır hale getirebilirim, insanlar sevmeyi daha ne güzel anlatabilirler?” sorularına kendi içimizde yanıtlar vereceğimiz dünayalarımız, en önemlisi de birbirimize değil de güzel şeylere taptığımız yaşamımız olsun isterdim.

Ben çok şey isterdim de, kelimelerim yetmezdi anlatmaya. Hepsi birer ok olup ne tarafa dönersem döneyim karşıma çıkacak olanları gösterdiğinde aslında buraya yazdıklarımın boşa gideceğini de hatırlatır gibi.

Dünya öyle bir yer oldu ki, ne yaparsan yap değiştiremiyorsun.

Önceki Yazı

Sevme biçimlerinin birbirine denk gelme olasılığı nedir ?

Sonraki Yazı

Namaz ve Rezzak İsmi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Telli Defterlerimizi Gördün Mü?

Bir ürün aramak için yazmaya başla
Sepet
Giriş Yap

Henüz hesabın yok mu?

Kayıt Ol
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanılmaktadır.
Tamam