Benden, Medya, Motivasyon, Sinema

Bizim İçin Şampiyon

Evet yine yoğun geçen bir sınav haftasından sonra hepinize merhaba. Sınavlarım istediğim gibi geçmese de bu beni daha çok motive etti evet evet yanlış okumadınız daha çok motive oldum. Çünkü insanlar düştüğünde kalkmayı bilmeli. Bunu yapabilen öğrenci sayısı çok az. Bugün nedeni ise hedeflerini ve isteklerini gerçekten istemiyor olmalarıdır. Çünkü kişi bir şeyi gerçekten istiyorsa ve onu elde etmek için çabalıyorsa düştüğünde kalkabilir. Elde edemese bile üzülmez çünkü elinden geleni yapmıştır ama bazı şeyleri biz kontrol edemiyoruz dolayısıyla bize düşen sadece çalışmak hedeflerimiz doğrultusunda çok çalışmak…

Gulsehri’nin Mantıku’t-Tayr (Kuşların dili) isimli mesnevisi kendi padisahlarini bulmak için Süleyman Peygamberin sıradışı kuşu Hüthüt önderliğinde yola çıkarlar.Hüthüt onları Kaf Dağı’nın ardında olan padişahları Simurg’a götürecektir. Yola çıkmadan önce bu kuşlardan bazıları gitmemek için çeşitli bahaneler uydurmuş ancak Hüthüt onları ikna eder ve hep birlikte Kaf Dağı’na doğru yola çıkarlar. Yorulan kuşlar Hüthüt’e daha ne kadar yol gideceklerini sorarlar.Hüthüt ise önlerinde yedi vadi daha olduğunu söyler. Bu yedi vadi: istek, aşk, marifet, istiğna, vahdet, hayter, yokluk (fena) dır. Bu yedi vadiyi geçerken bazı kuşlar yem bulmak ya da başka zaafları yüzünden sürüden ayrılmışlardır. 7 vadiyi geçerek Kaf Dağı’nın ardına ulaşan sadece 30 kuş kalmıştır. Kaf Dağı’nın ardına ulaşan kuşlara Simurg seslenir ve aslında Simurg’un olmadığını ve oranın sadece bir ayna olduğunu söyleyerek onlara kendi kendilerinin padişahı olduklarini anlatır.Onlara “Hedefleri doğrultusunda zaaflarına yenik düşmeyen herkes aslında birer Simurg’dur.”der.

Gülşehri’nin bu mesnevisini ilk dinlediğimde beni fazlaca motive etmişti ve hedeflerime ulasamasam bile -neticede hayatımızı her zaman istediğimiz gibi devam ettiremiyoruz olsak da- en azından emek verdiğim için vicdanımın rahat olacağını biliyordum.Her ne kadar düşsek de kalkmayı, etrafımizda yardım edecek kimse olmasa bile kalkmayı denemeliyiz bunu öğrenmeliyiz.

Şöyle ki geçenlerde yine beni fazlasıyla motive eden bir film izledim. Bu film fazla duygusal ve baya anlam içeren bir filmdi bana göre. Filmin adı Bizim İçin Şampiyon idi. Ve hayatımda izlediğim en harika filmdi çok etkilendim.Etkilenmemin bir nedeni de belki de filmin gerçek yaşamdan alınmış olmasidir.Filmde kanserli bir genç kızın kanseri birkaç kez yenmesi ve ardından tekrar kanser olmasi ve ameliyatı kabul etmesini anlatıyor. Tabi bu kadar değil filmde bir de Bold Pilot ve onun jokeyi olan Halis var. Halis Bold Pilot ile ilk tanıştığında Bold Pilot onu terslemişti ve üstunden atmıştı. Ama Halis pes etmedi. Devam etti. Ve tüm yarışları kazandılar. Zaten onların sayesinde genç kız tedaviyi kabul etti.Demem o ki belki siz de bazıları için şampiyonsunuzdur. Ve en azından onlar için çalışmalısınızdır. Evet şampiyon haydi kalk ve çalış. Çünkü BİZİM İÇİN ŞAMPİYON…

author-avatar

daffyducksblog Kimdir?

11.sınıfa gidiyorum ve hedefim tıp fakültesini kazanmak. Bu yolda benim gibi bir çok arkadaşım vardır eminim ki . Umarım hepimiz istediğimiz yerleri kazanırız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir