Benden, Motivasyon

BAHAR

Cemrenin toprağa düşmesiyle güneşin doğuşu bile değişiyor. Güne yağmur sesiyle başladığımız kasvetli zamanları geride bıraktık artık. Ilık rüzgarla, kuş cıvıltılarıyla, açılmaya çalışan çiçek tomurcuklarıyla ve mutlu uyanışlarla hoş geldin diyoruz bahar’a.
Ben geldim diyor bahar… Sarıyı, yeşili, kırmızıyı, maviyi tüm renkleri getirdim size. Bahar demek; çiçek demektir, renk demektir, güzel koku, heyecan, kıpırtı demektir… Çiçekler çocukların bile anladığı kelimelerdir. Bitkilerin anlamlarıyla bile konuşabilir insanlar. Aslında bitkilerle konuşmak insanlarla konuşmaktan daha kolaydır. Mutlu birlikteliklerin ilk adımları için kırmızı bir gül yeterlidir. O sizin söyleyemediğiniz her şeyi anlatır karşı tarafa…
Çiçekler tıpkı insanlar gibidir. Öyle bitkiler vardır ki yeşerirler ama çiçeğe durmazlar. Öyleleri vardır ki çiçek açarlar fakat meyve vermezler. Geleceğin bütün çiçekleri de bugünün içinde gizlidir. Onları keşfedip ortaya çıkarmakta bizim işimizdir. Bahar yeniliktir, yeni kararlar, yeni başlangıçlar, yeni hayatlar… ama her şeyden önce mutluluktur! Geride bıraktığımız pişmanlıklara, umutla göz açmaktır. Yaşlı gözleri mutlu gönüllere çeviren mevsimdir bahar.
Bir tohumu ektiğimizde açan ilk çiçek, bize hayatın anlamını baharın gelişiyle hissettirebilmektedir. Baharın bize getirdiği güzellikler için ona teşekkür etmeliyiz. Karşılığını doğayı güzelleştirerek vermeliyiz.  Gökten hiçbir zaman gül yağmayacaktır. Daha çok gül istiyorsak daha çok fidan dikmemiz gerekir.
Sen geldiğinde oluyorsa tüm güzellikler, hep sen gel BAHAR! Hiç gitme… Gelişinle aldığımız kararlarımız, doğrularımız, gerçeklerimiz gidişimle hiç değişmesin. Gönlünüzün çiçeğini soldurmayın.
Gözlerinizdeki bahar güneşinin hiç batmaması dileğiyle…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir