Dizi, Medya

Anne with an E

Merhaba! Son zamanlarda izlediğim ve çok beğendiğim bir diziden bahsetmek istiyorum size.

Anne with an E’nin Konusu

Evlenmemiş ve beraber Green Gables’da yaşayan Marilla ve Matthew Cuthbert kardeşler yanlarına yetimhaneden yardımcı bir erkek çocuk almaya karar veriyorlar. Ancak gönderilen bir erkek çocuğu yerine Anne oluyor böylece Anne kendini Green Gables’da buluyor. İlk başta iki taraf da birbirine alışamasa da sonradan birbirlerine çok bağlanıyorlar ve bir aile gibi oluyorlar. Bundan sonrası Anne’in orada yaşadıkları ile ilgili.

Anne with an E Hakkında Düşüncelerim

Tek kelimeyle bayıldım. Anne with an E’yi 2019’da izlediğim en iyi diziler arasına koyabilirim. Dizinin çekildiği yer yemyeşil ve hoş estetik bir havası var masallardan fırlamış gibi içinizi ferahlatıyor. Bunu diziyi değerlendirirken bir artı olarak aldım çünkü izlerken sadece ortam bile beni mutlu etti.

Biraz da baş karakterimizden bahsetmek istiyorum. Anne hakkında hayran kaldığım o kadar çok şey var ki… Anne turuncu saçlı, çilli çok tatlı bir kız ama hayatı boyunca diğerlerinden farklı olduğu için çirkin olduğuna inandırılmış, yetimhanede ve gittiği evlerde hep dışlanmış, ezilmiş buna rağmen güçlü, hayal gücü geniş ve çok okuyan birisi. İzlerken etrafını, kavramları açıklayış şekline ve konuşmasına hayran kalıyorsunuz.

İlk iki sezon daha çok aile ve arkadaşlık ile ilgiliydi ama benim en sevdiğim son olan 3. sezon oldu. Bence en başından beri bu harika karakterler ile verilmek istenen mesaj net olarak 3. sezonda verilmiş. Irkçılık, cinsiyet ayrımcılığı gibi son zamanlarda dünyamızda çok karşılaştığımız sorunların yanında bireyin iç sorunları olan farklı olmak, güzellik ve kendini kabul etme gibi kavramlara da değinilmiş. Dizideki her olay, her karakter farklı ve önemli bir şeyi temsil ediyor ve neredeyse her bölümde belli bir duruş var size diziyi önerme sebeplerimden biri de bu. Son olarak Anne’in en sevdiğim sözü ile yazıyı bitirmek istiyorum: “senden başka kimse değerini belirleyemez.” Umarım diziyi seversiniz, görüşmek üzere ?

author-avatar

theblogtheory Kimdir?

Merhaba ! Ben Asude, 16 yaşındayım. Fotoğraf çekmeyi, yazı yazmayı, kitap okumayı ve dizi izlemeyi çok seviyorum Burada da sizlerle okuduğum ve izlediklerimin yorumlarından yaşadıklarıma kadar birçok şey paylaşacağım.

Anne with an E” ile ilgili yorumlar;

  1. Ecem Kaya dedi ki:

    Dediğiniz gibi 3. sezon verilmek istenen mesajların netleştiği noktadaydı tam. Açıkçası bitmemesi gereken yerde final yaptı ve bu hikaye bende kafamdaki tasvirine kıyasla yarım kalmış hissi yarattı. Büyümekte olan, hayalleri, dünyaya bakışları farklı çocukların farklılıklar, cinsiyet rolleri, eşitsizlik, kendini ve ne istediğini bulma gibi etmenlerle baş etmelerinin ortasında bir yerde kaldı bu hikaye. Bu çocuklarla birlikte anlatılan bu konular da derinleşip aşılabilir, farklı sorunlara cevaplar aranabilirdi sanki.. En azından bir 4. sezonu olmalıydı bana göre. Tüm bunların yanında dizinin çekildiği yer, karakterler, kostümler her şey tek kelimeyle harika. İzleyince içini ısıtıyor insanın benim de en sevdiğim dizilerden birisi oldu…

  2. baykuş dedi ki:

    çok severek izlediğim ve hayattaki olumsuzluklara keşke Anne gibi tepki verebilsem diye izlediğim bir diziydi. bazen vermen gereken tepkileri bir çocuktan da öğrenebilirsin der gibi dizi. umarım sizin yorumlarınızdan sonra izleyip sevenler olmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir