Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Noktalı defter, defter çeşitleri arasında en çok tercih edilen defter çeşitlerinden biri olarak bilinir. Bilindiği üzere kareli defterler her zaman ve her alanda işlevsel olamayabilirler. Özellikle sayısal alanlarda kareli defterler her ne kadar fonksiyonel olsalar da sözel vb. alanlarda pek de kullanışlı sayılmazlar. Bu nedenle noktalı defterler daha çok öne çıkarlar ve daha kullanışlı olurlar.

Noktalı defterlerin en çok sevilen yanlarından bir diğer ise tasarım olarak son derece sade ve göz almayan bir tasarımı olmasıdır. Çok daha düzenli görünürler ve kareli defterlere göre gözü pek yormazlar. Bununla birlikte kareli defterler göz için kalabalık oluştururken, noktalı defterlerin çok daha düzenli ve sade oldukları görülür.

Noktalı defter sadece ders için kullanılmaz ve kullanım alanlarının oldukça geniş olduğu rahatlıkla söylenebilir. Kullanım alanları bakımından noktalı defterlerin okul, iş, gündelik hayat ve daha birçok yerde rahatlıkla kullanıldığı söylenebilir. Özellikle ajanda kullanımında son derece fazla tercih edilirler. Ajanda olarak kullanımı da son derece uygunken, günlük defter olarak kullanmak isteyenler için de ideal bir defter türüdür.

Noktalı Defter A5

Noktalı defter A5 boyutunda olan ve toplamda 192 yapraktan oluşan bir defter türüdür. A5 boyutunda olması her yerde kolaylıkla taşıyabilmenize olanak sağlarken, ağırlık bakımından da ideal bir seviyede olmasına yol açar. Bunun yanı sıra A5 boyutunda olması defterin ufak çaplı çantalarda dahi rahatlıkla taşınabilmesine olanak sağlar. A4 boyutundaki defterler her çantada kolaylıkla taşınamazken, A5 boyutundaki bir noktalı defterin çantalarda kolaylıkla taşınabilmesi ve hatta elde dahi gezdirilebilmesi mümkündür.

Termo deri kapak ve deri cilt gibi özellikleri sayesinde noktalı defter, hafif ve kolay taşınabilir olmasının yanın da oldukça şık bir tasarımı ile dikkat çeker. A5 boyutu olmasına karşın oldukça geniş bir yazı alanı mevcutken, A5 kağıdına çizim yapabilmek adına noktalı olması ayrı bir avantajdır. Noktalarla çizim şeklinin belirlenip, istenilen çizimin kolaylıkla yapılabilmesi mümkün olur. Ayrıca noktalar sayesinde satır çizgileri de belli olacağı için çok daha verimli bir şekilde not tutulabilir. Her açıdan avantajlı olan bu kırtasiye ürünü, defter modelleri içerisinde ‘en tatlı’ defter modeli olarak tarif edilebilir.

Noktalı Defter Nasıl Kullanılır?

Noktalı defter nasıl kullanılır?” sorusunun cevabı oldukça fazladır ve noktalı defterlerin, çok amaçlı defterler arasında en fazla kullanım yelpazesine sahip defterlerden biri olduğu söylenebilir.

Noktalı defterlerin özellikle içindekiler sayfaları bakımından oldukça ideal bir defter türü olduğu görülebilir. Bunun yanı sıra noktalardan yola çıkarak her sayfanın bir aya bölünmesi mümkün olabilir veya bu ayrımı haftalık bazda yapmak da güzel bir seçenektir. Noktalı defterlerin kullanımının asıl amacı ise sıradan defter kalıplarının dışına çıkmaktır. Bu nedenle tek bir amaca veya özelliğe göre kullanımı söz konusu olmaz. Hayal gücünüze bağlı olarak her açıdan kullanmanız söz konusudur.

Noktalı defterlerin çizim açısından da harika bir seçenek olduğu söylenebilir. Noktaları işaretleyerek, son derece düzgün çizimler çıkarmanız mümkün olur. Bununla birlikte günlük olarak, not defteri olarak, tarif defteri olarak, iş defteri olarak ve hatta veresiye defteri olarak bile kullanıldığı görülür.

Noktalı Defter Ajanda

Noktalı defter ajanda olarak en sık tercih edilen defter türlerinden biridir. Takvimsel yani, gün bazında kullanımı son derece uygun olduğu için ajanda olarak fazlasıyla tercih edilebilir. Ayrıca noktalı olması, iş bölümlerinin kolaylıkla ayrılmasına ve planlamaların çok daha iyi bir şekilde gerçekleşebilmesine yol açar. Bu nedenle ajanda anlamında en tercih edilebilir defterlerin başında mutlak suretle noktalı defterler gelir.