100₺ ve üzeri siparişlerinde kargo ücreti bizden! Üstelik 39₺ üzeri alışverişine de dilediğin kitap ayracı üçlüsü hediye!

Hissizleştim Güçlü Görünmek İçin

   Yine halledemedim içimde bazı şeyleri. Yine paradoksların arasında boğuluyorum. Birinin yol göstermesini beklerken, her gelen daha çok karıştırıyor kafamı.

   Gün geçtikçe biraz daha içime kapanıyorum. İçime attıklarım hissizleştiriyor beni. Acıtmıyor artık darbeler. Kanamıyor artık yaralarım.

   Ağlayamıyorum… Önceden hüngür hüngür ağlayacağım şeylere şimdi sadece gülümsüyorum. Göz pınarlarım mı kurudu, onların suyu da sevgi miydi?

   Büyümek böyle bir şey mi? Olgunlaşmak mı bu? Eğer öyleyse, ben çocukken mutluydum. Büyüyünce her şey daha güzel sanırdım. Özgürüz sonuçta.. Oysa ne çok yanılgı varmış hayatımda. Nereden bilebilirdim büyüdükçe kısıtlanacağımı?

  Ben taciz ve tecavüze uğramamak için bol giyinmek zorunda değilim. Gece istediğim saatte dışarı çıkabilirim. İnsanlara açık alanda doyasıya kahkaha atabilirim. Delicesine dans edebilirim. Ama bunları yaparken bazı şeyleri göze almalıyım; namusumu, hayatımı, kendimi.

  Çocukken daha mutluydum. Şekerim yoktu belki ama namusum güvendeydi. Ailem koruyabiliyordu beni. Büyüdükçe yalnızlaştım, başıma gelebilecekleri göze aldım. Belki bu yüzden hissizleştim. Güçlü olmak için.

  Ben kendimi koruyabilmek için savunma sporları öğrenmek zorundayken, korunmam gereken varlıkların insanlığı ve adamlığı öğrenmesi gerekmez mi? Ben adımlarımı güçlü atarak başım dik yürüyemezken, onların görünce başını eğmesi gerekmez mi? Ben onlar yüzünden kimseye güvenemezken, onların hakettiği cezayı çekmesi gerekmez mi?

  Yıllardır sesimizi duyuramadık, kimse duymak istemedi. Sessiz çığlıklarımızı boğazımıza dizdiler. Buna dur demenin zamanı gelmedi mi?

  Neyse ya, hiç uuğraşmayalım. Dinlemezler zaten. Biz bugün de tacize, tecavüze uğramadık. Bıçaklanmadık. Sevdiğimiz tarafından şiddete uğramadık. Oğlumuz tarafından öldürülmedik. Hâlâ hayattayız. Buna şükredelim.

  İnsanlık ölürken biz sessizce bunu izleyelim. Gözyaşı bile dökemeyecek hale gelelim. Her gün yüzlerce masum insan, hayvan, bitki katledilirken, sessiz kalarak bir darbe de biz vuralım.

  Sahi, sen insanlığı kurtarmak için ne yaptın bugün?

Önceki Yazı

El Yapımı Kitap Ayracı | Dondurmalı Kitap Ayracı Yapımı

Sonraki Yazı

3. Nesil Kahve Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir ürün aramak için yazmaya başla
Sepet
Giriş Yap

Henüz hesabın yok mu?

Kayıt Ol
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanmaktayız.
Onayla Daha fazla bilgi