içinde

Yazıyorum

Yazıyorum… Çünkü yazmaktan başka yolum yok benim. Temiz bir sayfadan başka gidecek bir yerim yok. İçinde milyonlarca umut taşıyan, düşünüp birçok şeye heves eden… Ama sadece heves eden, sadece düşünen… Neticede hiçbir yol kat edemeyen bir yolcuyum ben bu hayatta.

Belli bir yolum bile yok. Durduğum yerde gidebileceğim her yöne bakıyor, her ayrıntıyı fark ediyor; bazen baktığım yönde gördüklerimden çekinerek bazense kafa karışıklığım sebebiyle sürekli oraya buraya kafamı çeviriyorum ve sonra kendime baktığımda sadece yerimde saydığımı görüyorum.

Ben, bir şeyi gerçekten istediği için değil kendini mecbur bıraktığı için yapabilenlerdenim. Sonra da mecbur kalmaktan, zorlanmaktan şikayet edenlerden… Başkalarının arzularını kendisininkinden üstün tutup şu hayatta silinenlerdenim ben. Silinmek istemeyen, içinde çığlık çığlığa bağıran ama kendine bile sesini duyuramayanlardanım.

Kendi duygularına kapılıp çıktığı her yolda bir şekilde mantığına yenilen, sakinleşmek için kaçarcasına yürüdüğü yoldan bile “Geç olursa evdekileri endişelendiririm.” deyip sakinleşmeden dönenlerdenim.

Ben bu hayatta hep yarım kalmış ve belli ki yarım kalmaya mecbur olanlardanım. Kimseye öncülük edemeyen ama kimsenin peşine takılmayı da kabul edemeyenlerdenim…

Bu yüzden ne yapsam gitmeyen bir boşluk var içimde. Dönüp ardıma baktığımda doldurmak için hiçbir şey yapamamış olduğum bir boşluk…

Kaçmayı bile beceremeyenlerdenim ben, kendi dertlerinden. Her zaman “ama”ları olanlardanım. Sürekli bahane bulan, sürekli geç kalan, kendisi olmakla birini sevmek arasında bile dengeyi bulamayan, çok şey yapmayı isteyip hiçbir şey yapamayanlardanım.

Sürekli bir şeye niyetlenip yapamamanın, en büyük hayallerinin yok olup gittiğine şahit olmanın ne demek olduğunu biliyorsanız anlarsınız belki beni. Benim de anlaşılmaya ihtiyacım var herkes gibi.

Hayalleri yıkılanlardan bile değilim ben… Ben hayalleri, hedefleri, arzuları balon gibi sönenlerdenim. “Bir yere varmama gerek yok, yolda olsam yeter.” deyip de bir türlü yola bile çıkamayanlardanım.

Bir şey yapmak isteyip yerinde sayanlardanım.

Çok şey yapmak isteyip yerinde sayanlardanım.

Her şeyi yapmak isteyip yerinde sayanlardanım ben.

Yazıyorum… Çünkü biliyorum ki içimde olanları, yitip gidenleri, yeniden yeşerenleri anlatabilmemin başka yolu yok.

Yazıyorum… Çünkü bir kağıt ve bir kalemden başka hiçbir şey edinemedim şu hayatta…

Sen de bu şekilde içeriğini paylaşmak istiyor olabilirsin. Hemen şimdi kendi içeriğini oluştur!

Bildir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bazı Yaşanmışlıklar Üzerine

Bazen